۹
 
اولین مجموعه داستان مائده مرتضوی بررسی می‌‌شود

«مرگ رنگ» روی میز نقد سرای ناشران قم

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
 
 
سلسله نشست‌های نقد و بررسی گروه داستان جمعه این بار به بررسی مجموعه داستان «مرگ رنگ» نوشته مائده مرتضوی اختصاص دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جلسه نقد و بررسی مجموعه داستان «مرگ رنگ» نوشته مائده مرتضوی در سرای ناشران قم برگزار می‌شود.

«مرگ رنگ» اولین اثر داستانی مائده مرتضوی است. این مجموعه مشتمل بر 11 داستان کوتاه است که با وجود اختلاف ظاهری داستان‌ها، همگی دارای درون مایه‌ای مشترک هستند. ترس از تنهایی و  ترسی که انسان مدرن در هر لحظه از زندگی‌اش آن را تجربه می‌کند، درون مایه این اثر است. از این نویسنده رمان «سه سکانس از پاییز» و ترجمه رمان «صورت حساب» نیز در سال 1396 منتشر شده است.در  نشست نقدوبررسی مجموعه داستان «مرگ رنگ»، زهره عارفی و معصومه میرابوطالبی حضور دارند و به نقدوبررسی این اثر خواهند پرداخت. سلسله نشست‌های نقد داستان جمعه با همکاری خانه کتاب، مجتمع ناشران قم و گروه داستان جمعه برگزار می‌شود.

 این نشست  جمعه 6بهمن ماه 1396 ساعت 16 در سرای ناشران قم واقع در قم بلوار معلم، مجتمع ناشران، طبقه سوم برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256984
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۲۱:۵۴:۴۹
مجموعه ای واقعا خوبیه (223972)
 
رضا امیری
Belgium
۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۲۳:۱۴:۵۶
رمان بدیه. تعجب می‌کنم چطور کار اول یک نویسنده که ضعیف هم هست این قدر حمایت می‌شه. و به ترکی ترجمه می‌شه. حالا هم که قم. کاش کسی می‌گفت چرا این اتفاق‌ها می‌افتد. (223975)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۰۹:۲۹:۵۲
این خانم همه جا هست. مجموعه داستان ضعیف و رمان سه سکانس از این هم ضعیف تر.... ترجمه می شه به ترکی و همه جا تبلیغ می شه... بعد می گوییم چرا مخاطب ایرانی نمی خونه؟!!
خب وقتی این چرندیات رو می کنیم تو چشم مخاطب بیچاره کور می شه و ترجیح می ده بره خارجی بخونه که اقلا احساس حماقت نکنه... (223983)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۲۳:۱۵:۵۸
اگر نقد درست و درماني داشتيم و منتقداني به روز و مستقل، چنين اتفاق‌هايي نمي‌افتاد. از ايبنا خواهش مي‌كنم نقد را جدي بگيرد. (224011)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۱۰:۴۸:۴۸
جلسه نقد است دیگر. جایزه نمیدهند که اینقدر عصبانی می شوید. فرصت دارید بروید همانجا و ایرادهای کار بگویید. باز دم ایشان گرم خودش را در معرض نقد گذاشته... (223985)
 
یاسمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۵ ۱۲:۵۲:۵۱
مجموعه خوبیه .‌چند تا داستان خیلی خوب و قابل بحث داره. در ضمن الان تقریبا همه برای کتابهاشون جلسه نقد و رونمایی برگزار میکنن. دلیل خشم دوستان رو نمیفهمم. (224014)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۵ ۱۹:۱۹:۰۵
چرا شلوغش می کنین؟ من کی گفتم چرا جلسه نقد می گیرن واسه این کتاب؟ من گفتم این داستان نویس کارش خیلی ضعیفه ولی همه جا با حضور پر شوری خودش و کتابای ضعیفش رو تو چشم مخاطب فرو می کنه. همین. من هم مجموعه داستانش رو خوندم و هم رمان سه سکانس رو. واقعا چطوری به اینا می گین نویسنده؟ چطوری این دلنوشته ها و کپی کاری از روی دست نویسنده های دیگه رو به عنوان اثر!!! معرفی می کنین؟ چطور با این بی رحمی به ادبیات این مملکت خیانت می کنین؟ ایبنای عزیز با شما هم هستم ها! (224033)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۵ ۲۰:۳۳:۰۹
منم موافقم رمان بديه. كاش نظارات بيشتري بر انتشار اين كتاب ها مي شد (224039)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۰۵ ۲۳:۲۲:۱۳
آقای علی عزیز هیچ کس قدر شما شلوغ نکرده. یک جلسه نقد هست برادر. خوبی و بدی کتاب رو هم کارشناس و منتقد تشخیص میده. من هر دو کتاب ایشان را خواندم اتفاقا با نظر شما کاملا مخالفم. بین خیل عظیم کارهای ضعیفی که چاپ میشه هر دو کار ایشون قابل تامله. نمیگم عالیه. اما به نسبت سن و تجربه شون کارشون خوبه. (224044)