بهره‌برداری از کتابخانه سیار در شهرستان اقلید همزمان با دهه فجر

روستاهای محروم اقلید صاحب کتابخانه شدند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۱
 
 
هم‌زمان با دهه مبارک فجر، نخستین کتابخانه سیار مجموعه کتابخانه های عمومی فارس با نام کتابخانه سیار«شهید جواد جمالی» در شهرستان اقلید به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آیین بهره‌برداری از کتابخانه سیار «شهید جواد جمالی» اقلید، صبح امروز 18 بهمن ماه با حضور روح الله منوچهری؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس، میثم جوانبخت؛ رئیس اداره امور کتابخانه های اداره کل، صالح مشتاقی لار؛  فرماندار اقلید، سعیده قادری؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اقلید و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در مراسم افتتاحیه کتابخانه سیار« شهید جواد جمالی» اظهار داشت: این کتابخانه، نخستین کتابخانه سیار مجموعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس است که به همت خانواده نیک اندیش حاج حسین جمالی به بهره‌برداری رسیده است.
 
منوچهری با اشاره به اینکه کتابخانه سیار«شهید جواد جمالی» به بیش از ۶۵۰۰  نفر خدمات ارائه می‌کند، افزود:  این کتابخانه با دو هزار جلد کتاب در تمامی رده‌های سنی و با حضور در پنج روستای بخش مرکزی اقلید همچون«علی آباد»، «نظام آباد»، «حسین آباد»، «چشمه رعنا» و «آب باریک» علاوه بر امانت کتاب، روزنامه و نشریه به متقاضیان، خدمات اینترنتی سیار را نیز انجام خواهد داد.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر هشت کتابخانه عمومی نهادی و یک کتابخانه مشارکتی عمومی در شهرستان اقلید وجود دارد، گفت:  شهرستان اقلید بیش از ۹۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۶۰ درصد در مناطق شهری و ۴۰ درصد در مناطق روستایی ساکن هستند؛ پیش از این تنها در سه روستای احمد آباد، بابایی و شهرمیان کتابخانه عمومی وجود داشت اما با افتتاح این کتابخانه سیار، ارائه خدمات کتابخوانی در روستاهای اقلید افزایش چشمگیری خواهد داشت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خاطرنشان کرد:  در حال حاضر بیش از  ۹۳هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اقلید وجود دارد و بالغ بر سه هزار نفر نیز عضو کتابخانه های عمومی این شهرستان هستند. امید است که با افزایش امکانات کتابخانه‌های این منطقه، شاهد استقبال هرچه بیشتر مردم از کتابخانه‌های عمومی باشیم.
 
  گفتنی است اولین کتابخانه سیار اقلید به نام «شهید جواد جمالی» یکی از چهار هزار شهید این شهرستان مزین شده است. این کتابخانه به همت خانواده خیر کتابخانه‌ساز حاج حسین جمالی و با اهدای یک دستگاه خودرو و تجهیز آن توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اقلید به بهره‌برداری رسیده است که با افتتاح آن بیش از 20درصد از مردم روستایی شهرستان اقلید از خدمات کتابخانه‌ای بهره‌مند می شوند.
این در حالی است که کتابخانه سیار«شهید جواد جمالی» امروز با حضور در روستای نظام آباد اقلید، فعالیت خود را از این روستا آغاز کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257583