۱
 
در نشست خبری تبریز اعلام شد؛

محفل شعر فجر آذربایجان برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۶
 
 
نشست خبری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، صبح سه‌شنبه با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه استان آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره با اشاره به پیشینه نشر شعر ترکی در ایران گفت: قبل از انقلاب انتشار عمومی آثار ترکی ممنوع بوده و ما حالا در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی منقطی می‌دانیم مروری بر آثار تولیدشده ادبی ترکی در دهه اخیر داشته باشیم.

دبیر دوازدهمین جشنواره شعر فجر یادآور شد: تبریز و آذربایجان در شعر فارسی و ترکی جایگاه ویژه‌ای دارند و مهد ادبیات ترکی در بین کشورهای ترک زبان را باید ایران دانست. به همین دلیل در این دوره بخش ویژه‌ای به‌عنوان بخش ادبیات ترکی ایران خواهیم داشت که حدود ۲۰۰ اثر مورد بررسی و داوری قرار می‌گیرد.

قزلی با اشاره به اجرای برنامه شب شعر یک روز پیش از اختتامیه توضیح داد: در تاریخ پنجم اسفندماه، محفل شعر تبریز برگزار خواهد شد که در این برنامه شاعران آذربایجانی به شعرخوانی خواهند پرداخت.

وی در خصوص مهمانان خارجی اظهار کرد: باتوجه به بخش ویژه این جشنواره، مهمانان خارجی مرتبط با ادبیات ترکی از کشورهای همجوار خواهیم داشت.

قزلی در پایان ضمن دعوت از اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ برای شرکت در مراسم اختتامیه گفت: آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر یکشنبه 6 اسفند ساعت 16 در تالار پتروشیمی تبریز برگزار می‌شود.

سال گذشته نیز اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در مشهد که پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ بود، برگزار شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257806
 


 
رضا هاشم زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۱۴:۰۴:۵۵
سلام عزیزلره چوخ یاخشی اولاردی یازا سالنایدی تا بیزده ائییه بیله یدیک اراک دان گلیدوک یا آنلای اضافه له شیدی. منت دارام
ایکی شعر کتابی خانم نوبخت دن: شیر شیران و نامرد الینده اسیر
موضوع لری: انبیاو امام زاده لر و اخلاقی و عاشقانه لر دی تشکر (225484)