​نکوداشت مولف و شاعر اهل بیت (ع)

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
 
 
فرهنگسرای رازی در ادامه سلسله برنامه‌های «زندگی به سبک بزرگان»، یکشنبه 29 بهمن‌ماه، آئین تجلیل از محمود رزاقی، مولف و شاعر اهل بیت (ع) و رونمایی از کتاب «شرحه شرحه اشک با مویه‌های حضرت زهرا (ع)» را برگزار می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 11، در این برنامه که با هدف آشنایی شهروندان با مفاخر و اندیشمندان شهر تهران در سالن اجتماعات فرهنگسرای رازی برگزار می‌شود، محمود رزاقی، مولف و شاعر اهل بیت (ع) که بیش از 80 هزار بیت شعر در این زمینه سروده، معرفی و مورد تجلیل قرار می‌گیرد.
 
محمود رزاقی ضمن تسلط بر ادبیات فارسی بر ادبیات عرب نیز مسلط بوده و تاکنون 17 اثر مذهبی را به نظم در آورده است. کتاب‌های منظوم نهج‌البلاغه، نهج‌الفصاحه، خطبه فدکیه، حدیث کساء، دعای سحر، صحیفه سجادیه، رساله حقوق امام سجاد(ع)، مناجات امیرالمومنین (ع)، وصیت‌نامه مولا امیرالمومنین(ع) به امام حسن مجتبی (ع)، زیارت عاشورا، زیارت وارث، دعای ندبه، دعای توسل، دعای جوشن کبیر، دعای عرفه، دعای جوشن صغیر، دعای ابوحمزه ثمالی، دعای افتتاح و فرمان حکومتی حضرت امیر به مالک اشتر، بخشی از آثار وی هستند.
 
رونمایی از کتاب «شرحه شرحه اشک با مویه‌های حضرت زهرا (ع)» نوشته محمود رزاقی متخلص به ارم نیز از دیگر بخش‌های این آئین است.
 
علاقه‌مندان به این حضور در این برنامه می‌توانند از ساعت 16 روز یکشنبه 29 بهمن‌ماه به فرهنگسرای رازی واقع در میدان قزوین، خیابان قزوین، خیابان شهید مرادی، بوستان رازی مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 55423353 تماس بگیرند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257903