همزمان با ایام بزرگداشت مقام زن و مادر، فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می کند:

«بانوی فرهنگ» جشن نکوداشت زنان نویسنده و نشست بررسی ادبیات زنانه

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷
 
 
فرهنگسرای انقلاب اسلامی در یک سالگی کانون بانوی فرهنگ، نشست «هم اندیشی درباره ادبیات زنانه» و جشن «بانوی فرهنگ» را با اجرای رضا رفیع برگزار می کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای انقلاب اسلامی، در نشست «هم اندیشی درباره ادبیات زنانه» که با حضور جمعی از بانوان اهل قلم و منتقدان ادبی برگزار می شود، راضیه تجار، منیژه آرمین، احسان عباسلو، بهناز ضرابی زاده و سارا عرفانی به بررسی ادبیات زنانه در ایران می پردازند. این نشست از ساعت 14:30 تا 16 در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می شود.
 
بخش بعدی این برنامه با عنوان «بانوی فرهنگ»، آئین ویژه روز زن به میزبانی از بانوان نویسنده و اهل قلم است. در این برنامه که از ساعت 16 روز شنبه در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می شود، رضا رفیع، طنز پرداز به اجرای برنامه خواهد پرداخت و مرتضی درخشان(آقای رئیس جمهور) استند آپ کمدی اجرا خواهد کرد. شعرخوانی حامد عسگری بخش دیگری از این آئین خواهد بود. محیا ساعدی، گوینده، به خوانش بخش هایی از کتاب «یوما» نوشته مریم راهی می پردازد. این کتاب روایتی از زندگی حضرت خدیجه(س) است و ساعدی روایت گونه‌هایی از لحظه ولادت بانوی اسلام را در این نشست خواهد خواند.
 
 از دیگر بخش های این نشست تقدیر از برگزیدگان مسابقه داستان کوتاه «نگاهی متفاوت به جایگاه زن و مادر» که توسط کانون «بانوی فرهنگ» برگزار شده ، خواهد بود. این آئین همزمان با نخستین سالروز افتتاح کانون ادبی «بانوی فرهنگ» برپا می شود. 
 
 جشن بانوی فرهنگ از ساعت 16 در سالن فجر فرهنگسرا برگزار می شود. نویسندگان عزیزی که دعوتنامه شرکت در این نشست را دریافت نکرده اند، می توانند به نشانی @Enghelab_f  در تلگرام پیام ارسال کنند تا دعوتنامه رسمی این مراسم را دریافت کنند.
 
کانون بانوی فرهنگ سال گذشته با حضور سارا عرفانی و فاطمه سلیمانی از نویسندگان مطرح و به همت فرهنگسرای انقلاب اسلامی با هدف تربیت بانوان نویسنده مسلمان در فرهنگسرای انقلاب اسلامی تشکیل شد.
فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 55408657 تماس بگیرید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258683