رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:

منشور رسانه‌ای مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تدوین شود

ضرورت تبیین منظومه قرآنی رهبری
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، رئیس سازمان اوقاف، بر ضرورت تهیه منشور رسانه‌ای مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تاکید کرد و گفت: باید برنامه‌ریزی کنیم تا معادلات قرآنی دنیا را به سمت حقیقت آموزه‌های قرآن تغییر دهیم و لازمه این تغییر، عزم و اراده و فعالیت جهادی است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست ستاد برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که با حضور عبدالرضا عابد؛ قائم‌مقام سازمان اوقاف،حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و دیگر اعضای ستاد مسابقات برگزار شد، اظهار کرد: باید ابعاد بین‌المللی مسابقات اعم از محتوا، شکل و اجرا حفظ شود، یعنی اگر ارزش‌های انقلاب اسلامی و نظام مطرح می‌شود به ابعاد مشترک میان امت مسلمان توجه شود.
 
وی افزود: باید برای ارتقای کمی و کیفی متسابقین حاضر در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم پیگیری‌های لازم انجام شود. نیازمند برنامه‎ریزی برای حضور جامعه قرآنی در مسابقات هستیم.
 
رئیس سازمان اوقاف با مقایسه تعداد موسسات قرآنی، حافظان و قاریان  با قبل از انقلاب اسلامی، گفت: باید جلوه‌های توسعه فرهنگ قرآنی نظام جمهوری اسلامی ایران را مطرح کنیم که متاسفانه در این زمینه به‌خوبی عمل نکرده‌ایم.
 
محمدی با بیان اینکه باید سخنان قرآنی مقام معظم رهبری را جمع‌آوری و مطرح کنیم، ادامه داد: بسیاری از استنادات رهبر انقلاب از قرآن کریم است؛ با وجود اینکه سیاست‌ها، ایده‌ها و دیدگاه‌های قرآنی مقام معظم رهبری نکات مهم و کلیدی دارد، اما نتوانستیم منظومه فکری قرآنی ایشان را به دنیا معرفی کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران معادلات قدرت در دنیا را تغییر داد و این بزرگترین درد برای استکبار جهانی است، بیان کرد: باید با مشارکت جامعه قرآنی، برنامه‌های قرآنی جهانی را به سمت و سوی حقیقت و آموزه‌های اصلی قرآن سوق دهیم.
 
رئیس سازمان اوقاف برنامه‌ریزی برای حفظ ارتباط مستمر با متسابقین را مهم دانست و افزود: ما متسابقین را بعد از مسابقات رها می‌کنیم که نباید اینطور باشد.

محمدی بر ضرورت تهیه منشور رسانه‌ای مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تاکید کرد و گفت: اگر قبل از مسابقات برنامه‌ریزی و سوژه‌ها جمع‌آوری شود، می‌توانیم ماه‌ها از این مسابقات استفاده و بهره‌برداری کنیم.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258806