​صالحی در نشستی با عنوان «چرا پیام‌رسان بومی»:

انقلاب فضای مجازی مبتنی بر دانش و هوش اجتماعی است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵
 
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه در دوران انقلاب فضای مجازی هستیم گفت: فضای مجازی مبتنی بر دانش، هوش اجتماعی و راه‌های میانبر است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، ظهر امروز سه‌شنبه(21 فروردین‌ماه) در نشست «چرا پیام‌رسان بومی» که با حضور ابوالحسن فیروز‌آبادی؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی و سیدمرتضی موسویان؛ رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با بیان این مطلب افزود: شاهد انقلاب‌های بسیاری ازجمله انقلاب‌های کشاورزی، صنعتی و ... بوده‌ایم، ولی اکنون وارد مقطع جدید تمدنی شده‌ایم و فضای مجازی در این دوره فضای جدیدی را برای انسان، جامعه و تمدن بشری ایجاد کرده است.
 
وی گفت: خاورمیانه در انقلاب کشاورزی به علل مختلف پیشتاز در تمدن‌های بزرگ شد و در تمدن‌های بسیاری ازجمله تمدن بین‌النهرین نیز پیشرانی داشت ولی در انقلاب صنعتی گرفتار تغییر تمدنی شدیم و از نظر سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و دانش با تاخیر به این تمدن پیوستیم.
 
صالحی در عین حال تصریح کرد: اما در انقلاب فضای مجازی به دلیل اینکه مبتنی بر دانش، هوش و راه‌های میانبر است می‌توانیم وارد این مسیر بشویم و فاصله‌هایمان را براساس هوش اجتماعی نسل جوان‌مان که بسیار است، کاهش دهیم؛ بنابراین سرمایه‌گذاری کشور در فضای مجازی ضروری است.
 
صالحی گفت: اینکه چگونه بتوانیم توان نسل جوان‌مان را که مزیت اجتماعی محسوب می‌شوند و در حوزه دانش و هوش فضای مجازی فعال هستند در کاهش تاخیر تمدنی به کار بگیریم، ضروری است.
 
وی تصریح کرد: اگر در فضای مجازی به سرعت حرکت کنیم و در اقدامات خود وحدت‌نظر و عمل داشته باشیم می‌توانیم فاصله‌هایمان را با جهان مدرن کم کنیم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: پیام‌رسان‌های بومی را نیز باید با این نگاه پیش برد. باید در این فضا پیام‌رسان‌های خود را تقویت کنیم و هوش ایرانی را در خدمت فضای مجازی قرار دهیم.
 
وی افزود: همچنین باید به جایگاه اقتصادی فضای مجازی نیز توجه شود و نگاه راهبردی دولت و نظام اجتماعی براساس تمدن‌سازی و بر مبنای تمدن فضای مجازی است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید پیام‌رسان‌های داخلی را به سمت زیرساخت‌های ملی و خودکفا پیش ببریم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259559