سید عباس صالحی تاکید کرد؛

ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری به تعامل با ائمه جماعات توجه کنند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱
 
 
​نخستین نشست اعضای شورای سیاستگذاری ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد کشور در سال جدید صبح امروز با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و دبیر ستاد و اعضای این شورا برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این نشست بر تسریع در تصویب ساختار شورای سیاستگذاری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تاکید کرد.
 
وی با اشاره به اساسنامه پیشنهادی شورای سیاستگذاری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: کوچک‌سازی، چابک‌سازی و انعطاف‌پذیری موضوعاتی است که در این اساسنامه بر آن توجه شده است.
 
صالحی خاطر نشان کرد: سند تحول راهبردی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید زمینه‌ساز همکاری و تعامل بیشتر این کانون‌ها با ائمه جماعات و سایر نهادهای مسجدی باشد.
 
در بخشی از این نشست سیدمحمد بطحایی؛ وزیر آموزش و پرورش گفت: نباید به گونه‌ای عمل کرد که مدیریت مساجد از دست مردم خارج شود.
 
وی افزود: هر چقدر ورود دولت‌ها به فعالیت مساجد بیشتر و جایگاه مردم در مدیریت این خانه‌های خدا کمتر شود حتما شاهد مشکلات بیشتری در این حوزه خواهیم بود.
 
در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌رضا ارزانی؛ دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگ و هنری مساجد با اشاره به دستور جلسه نشست گفت: بررسی و تصویب آیین نامه مالی و معاملاتی، بررسی و تصویب ساختار و تشکیلات ستاد و بررسی و تصویب سند تحول راهبردی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ازجمله موضوعاتی است که در دستور جلسه این نشست قرار دارند.
 
ارزانی ادامه داد: سیاست تولی‌گری، متناسب‌سازی با اسناد بالادستی، چابک‌سازی ساختار و تشکیلات ستاد، توجه به ماهیت غیردولتی و غیرانتفاعی بودن ستاد، تقویت حوزه‌های محتوایی، توجه به موضوعات فرهنگی و هنری و ... از دیگر موضوعاتی است که در این دوره بر آن تمرکز شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259687