طرح نظرسنجی انتخاب نشریات سال 97 کتابخانه‌های عمومی آغاز شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۱
 
 
اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اطلاعیه‌ای از آغاز طرح نظرخواهی درباره انتخاب نشریات سال 97 برای کتابخانه‌های عمومی از امروز، 26 فروردین‌ماه خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح نظرسنجی انتخاب نشریات از امروز آغاز می‌شود و تا روز پنجشنبه 30 فرودین‌ماه، به مدت پنج روز کاری، ادامه خواهد داشت.
 
کتابداران، اعضای فعال کتابخانه، کارشناسان منابع و کارشناسان فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای شرکت در این نظرسنجی می‌توانند از طریق نرم افزار سامان، نشریات مورد نیاز خود را انتخاب کنند.
 
اداره کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اطلاعیه خود اعلام کرد به منظور تسهیل در انتخاب نشریات، 210 عنوان نشریه در 20 حوزه موضوعی در دسترس قرار خواهد گرفت و کاربران می‌توانند علاوه بر اولویت دهی موضوعی به نشریات، در خصوص تک تک آنها با توجه به نیاز کتابخانه و اعضا، کیفیت محتوایی و جذابیت نشریه اعلام نظر کنند و همچنین این امکان فراهم است که کاربران نشریات‌ جدیدی را که در فهرست اعلامی وجود ندارد نیز پیشنهاد دهند.
 
براساس این اطلاعیه، در انتخاب فهرست اولیه نشریات، به جامعیت موضوعی و عنوانی توجه شده است. در نتیجه، لازم است کتابداران و شرکت کنندگان با دقت، حوصله و اختصاص وقت مناسب، نسبت به اعلام نظرات خود اقدام کرده تا از این طریق کارشناسان اداره کل منابع را در تهیه بهترین فهرست مطابق با نیاز اعضای کتابخانه‌های عمومی کشور یاری رسانند.
 
نظرسنجی مربوط به خرید نشریات، هر سال به صورت سراسری در کشور برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259703