وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع نخبگان عراقی تاکید کرد:

​روابط فرهنگی ایران و عراق در حال گسترش است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۵
 
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمانه با نخبگان و متفکران کشور عراق از پیشنهادهای آن‌ها برای تقویت روابط فرهنگی میان دو کشور استقبال کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید‌عباس صالحی دوشنبه شب در این نشست  که با حضور ایرج مسجدی؛ سفیر جمهوری اسلامی ایران و حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامرضا اباذری؛ رایزن فرهنگی ایران در بغداد و جمعی از نخبگان عراقی برگزار شد، گفت: ما در ایران به عراق به‌عنوان کشوری با تاریخ عمیق می‌نگریم.
 
وی با اشاره به اینکه روابط فرهنگی بین دو کشور درحال حاضر گسترده و عمیق و همچنین رو به گسترش است تاکید کرد این روابط هم در سطح دولت‌ها مهم تلقی می‌شود و هم در سطح تشکل‌ها و نهادهای مدنی، و هم در سطح نخبگان فرهنگی و دینی به این موضوع توجه وجود دارد.
 
صالحی گفت: گام‌های مهمی در این سه سطح در میان دو کشور در دو دهه گذشته برداشته شده است اما باید توسعه بیابد.
 
وی ابراز امیدواری کرد دهه آینده دهه ایجاد فرصت‌های بیشتر برای گسترش روابط میان دو کشور در هر سه سطح مذکور باشد .
 
در ادامه این نشست تعدادی از نخبگان عراقی نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را درباره علاقه‌مندی دو ملت و ضرورت توسعه همکاری‌ها درزمینه‌های مختلف فرهنگی از جمله در عرصه‌های سینما، رسانه، هنرهای تجسمی، کتاب، گردشگری مذهبی و سیاحتی، کارهای ترویجی و تبلیغی برای مقابله با تبلیغات منفی استکبار جهانی، همکاری‌ها و تبادلات فرهنگی درعرصه‌های مختلف مطرح کردند.

در ادامه این جلسه «فریاد راوندوزی» وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق نیز در سخنانی کوتاه ضمن ابراز خرسندی از سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان به عراق، بر توسعه روابط فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد.

وی گفت: روابط فرهنگی دو کشور در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته و باید آن را توسعه دهیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259806