وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد

باید نقاط قوت را به حداکثر برسانیم

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۳
 
 
سید عباس صالحی، در ادامه سفر به کرمانشاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان ضمن اشاره به ظرفیت‌های شورای فرهنگ عمومی کرمانشاه گفت: برخی نقاط قوت استان کرمانشاه از میانگین کشوری بالاتر است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان با تاکید بر این مطلب افزود: با وجود مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی باید به نقاط ایجابی توجه داشته باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه در آستانه ٤٠ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در این سال‌ها همواره دارای دشمنانی بوده است و امروز این دشمنی‌ها صریح‌تر از گذشته شده است، بنابراین باید بدانیم دشمنان منتظر عدم همدلی و اتحاد ما هستند.
 
صالحی گفت: منکر نبود نواقص در انجام فعالیت‌ها نیستیم، اما در کنار آن باید تمامی اقداماتی که در جهت ارتقای سطح فرهنگ و هنر کشور صورت گرفته را نیز دید و به آن توجه داشت.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: براساس پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌ ایرانیان که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است در برخی موارد نقاط قوت استان کرمانشاه از میانگین کشوری بالاتر است.
 
وی در عین حال تصریح کرد: برای مثال بیش از ٩٠ درصد مردم کرمانشاه در مقابل این پرسش که «آیا در مقابل تهدید بیگانگان مقاومت می‌کنید؟» پاسخ مثبت داده‌اند.
 
صالحی گفت: باید به سرمایه‌های کشور در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های فرهنگی و هنری توجه داشته باشیم و نقاط قوت و ضعف آن‌را بررسی کنیم تا بتوانیم ضعف‌ها را به حداقل و قوت‌ها را به حداکثر برسانیم.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر داشتن نگاه واقع بینانه از مسائل ادامه داد: تصویر واقع‌بینانه به ما می‌گوید که دارایی‌های بسیاری داریم  اما مشکلات قابل توجهی نیز وجود دارد.
 
وی با اشاره به ظرفیت‌های شورای فرهنگ عمومی  افزود: کارگروه آسیب‌شناسی شورای فرهنگ عمومی در دوره جدید ایجاد شده است که به بررسی مسائل و تلاش برای کارآمدی بیشتر این شورا می‌پردازد.
 
صالحی گفت: امضای تفاهم‌نامه با استان‌ها ما را به نگاه عادلانه‌تر نسبت به استان‌ها به‌ویژه استان‌های مرزی رهنمون می‌سازد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان افزود: رویکردهای کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ما را به انسجام و هم‌افزایی می‌رساند به‌طوری که با یک نگاه اجماع‌گرایانه می‌توانیم سیاستگذاری  واحد داشته باشیم.
 
وی تاکید کرد: باید بدانیم که تهدیدهایی از قبیل تهدیدهای ترامپی ما را به وحدت و همگرایی می‌رساند.
 
در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری استان کرمانشاه به مبلغ ٨٩٧ میلیارد ریال از سوی صالحی و بازوند به امضا رسید.
 
در این تفاهم‌نامه به تکمیل و تجهیز پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای فرهنگی هنری استان کرمانشاه، توسعه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و دینی در حوزه‌های مختلف، توسعه آموزش و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هنری استان کرمانشاه و توجه به فرهنگ و هنر اقوام استان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آن‌ها در راستای وحدت و انسجام فرهنگ ملی تاکید شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261168