اعلام محورهای ویژه همایش کتاب سال حوزه

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹
 
 
بنابر اعلام دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه، با تصویب شورای سیاستگذاری، محورهای ویژه بیستمین همایش کتاب سال حوزه اعلام شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حجت‌الاسلام و‌المسلمین مقیمی حاجی، دبیر همایش کتاب سال حوزه با اعلام این خبر گفت: اعلام محورهای ویژه برای تولیدات مکتوب حوزویان، در راستای جهت‌دهی پژوهش‌های حوزوی به سوی نیازهای پژوهشی جامعه صورت گرفت که از سیاست‌های برگزاری این همایش است.
 
وی افزود: همایش کتاب سال حوزه به‌عنوان خاستگاه و آوردگاه آثار مکتوب علمی حوزویان، باید از حالت انفعالی خارج شده و براساس نیازهای علمی روز جامعه، محورها و اولویت‌های پژوهشی را اعلام کند.
 
دبیر همایش کتاب سال حوزه، اظهار کرد: زن و خانواده، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، علوم انسانی اسلامی، فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی، جمعیت، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی، هنر (فلسفه هنر، هنر در اسلام) و محیط زیست و منابع طبیعی، عناوین محورهای ویژه «همایش کتاب سال حوزه » و «جشنواره مقالات علمی حوزه» است. این محورها تا پنج دوره آتی همایش قابل اجرا است.
 
مقیمی حاجی گفت: محورهای ویژه اعلام شده، از بیستمین دوره کتاب سال حوزه تا بیست وچهارمین دوره برگزاری آن معتبر است و به پژوهش‌هایی که در موضوعات اعلام شده تولید شده باشد، امتیاز ویژه‌ای تعلق می گیرد و درصورت برگزیده شدن نیز از جوایز ویژه‌ای بهره‌مند خواهند شد.

دبیر جشنواره مقالات علمی حوزه، ادامه داد: مقالات علمی پژوهشی حوزویان که در یکی از نشریات علمی پژوهشی حوزوی منتشر شده و منطبق با محورهای ویژه اعلام شده باشد نیز از امتیاز ویژه در ارزیابی و جوایز ویژه‌ برگزیدگی برخوردار خواهند بود.
 
وی تصریح کرد: نویسندگان حوزوی می‌توانند در یکی از محورهای ویژه اعلام شده به تحقیق و پژوهش بپردازند و مقالات علمی پژوهشی خود را از دومین دوره تا ششمین دوره جشنواره مقالات علمی حوزه ارسال کنند.
 
مقیمی حاجی افزود: مهلت ارسال پایان‌نامه‌های سطح 4 (دکتری) و کتاب‌های حوزویان به بیستمین همایش کتاب سال حوزه و مهلت ارسال مقالات علمی پژوهشی به «دومین جشنواره مقالات علمی حوزه» تا 31 خرداد 1397 است.علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانند در ساعات اداری با تلفن شماره 02537255890 (داخلی 603 تا 605) تماس گرفته و یا از طریق نشانی @ketabehowzeh در پیام‌رسان ایتا، سوالات خود را مطرح کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261789