توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران و با همکاری موسسه افرامانا

«در» نمایش‌خوانی می‌شود

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳
 
 
یازدهمین نشست تئاتر کاغذی با حضور علی محمدرحیمی، فرهاد امینی و بهزاد صدیقی توسط باشگاه تئاتر فرهنگسرای ارسباران و با همکاری مؤسسه ی افرامانا عصر روز 15 خردادماه 97 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مؤسسه  افرامانا، در یازدهمین نشست تئاتر کاغذی ابتدا نمایش‌نامه «در» نوشته و کارگردانی علی محمدرحیمی نمایش نامه‌خوانی می‌شود و سپس این اثر با حضور مهمانان این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این نشست تئاتر کاغذی که ساعت 17:30 روز شنبه 15 اری بهشت ماه 97 در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌­شود، مجتبا طباطبایی، پژند سلیمانی، نیلوفر تُرک و علی محمدرحیمی نمایش‌نامه  «در» را نقش‌­خوانی می­‌کنند.

این گزارش در ادامه می­‌افزاید: نمایش نامه «در» نوشته ی علی محمدرحیمی شامل چهار نمایش نامه است که هر کدام مقطعی از یک زندگی مشترک را به تصویر کشیده است.

قصه  اول، با عنوان بزن به چاک، زن ومردی هستند که روزگار خود را با دزدی می‌گذرانند. آن‌ها قرار است بزرگترین سرقت خود را انجام داده و دست از دزدی بکشند اما تا کنون دم به تله نداده‌اند. ولی این بار به وسیله  دری که از پول‌ها محافظت می‌کند، گرفتار می‌شوند.

در قصه  دوم با نام می‌خوام خودمو خلاص کنم، زن و مردی از هم جدا شده‌اند. مرد برای کار مهمی بازمی‌گردد ولی زن در را به روی او باز نمی‌کند و پس از گرفتن امتیازی، وقتی در را باز می‌کند که دیگر دیر شده است.

قصه  سوم که آخرین سطر از یک قصه  طولانی نام دارد، داستان پیرزن و پیرمردی است که پنجاه سال عاشقانه با هم زندگی کرده‌اند و درِ خانه‌شان به علت فرسودگی باز نمی‌شود و یک سوتفاهم ساده باعث بروز مشکلات عدیده می‌شود و ...

بر اساس این گزارش، نمایش نامه  «در» نوشته  علی محمدرحیمی در سال 1396 در 82 صفحه  قطع پالتویی با شمارگان 500 نسخه توسط نشر ورا به قیمت 8000 تومان منتشر شده و در دسترس علاقه‌­مندان قرارگرفته است.

لازم به یادآوری است پیش از این در سلسله نشست‌های تئاتر کاغذی، نمایش‌نامه‌های وقتی روح لیر از ژوکرمرخصی می‌گیرد نوشته روزبه حسینی، یافت‌آباد نوشته محمد مساوات، بالستیک زخم نوشته  پیام لاریان، دوزخ و راه نوشته سیروس همتی، خواب خیس ماهی نوشته  مهدی میرباقری، برف زمین را گرم می‌کند نوشته مریم منصوری و لابی نوشته  آرش عباسی، یه کلیک کوچولو نوشته  محمدرضا کوهستانی، موزه  خصوصی نوشته  تهمینه محمدی و تلخی ته گلو نوشته  امیر امجد معرفی، نمایش نامه‌خوانی و بررسی شده بود.

گفتنی است سلسله نشست‌های تئاتر کاغذی با هدف معرفی و بررسی نمایش‌نامه‌های منتشرشده  جدید ایرانی ماهی یک بار در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261898