​ ده کتاب داستانی درباره رمان‌نویسان

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۵
 
 
کتاب‌های داستانی که درباره نویسندگان مطرح نوشته شده می‌توانند ابعاد تازه‌تری را درباره زندگی واقعی آن‌ها فراتر از زندگی‌نامه‌های معمول پیش روی علاقه‌مندان قرار دهد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از باستل- می‌گویند هنر تقلیدی از زندگی است؛ بنابراین جای هیچ شگفتی نیست که بسیاری از نویسندگان ادبیات کلاسیک زندگی پرفراز و نشیب و جالب توجهی داشته‌اند. زندگی این نویسندگان از تراژدی‌های ویران‌گر تا امور عاشقانه و دلهره‌آور و دوست‌داشتن‌های خیره‌کننده، سرشار از ماجرا و هیجان بوده است. فراتر از زندگی‌نامه‌های معمول که درباره نویسندگان مهم جهان در دست است کتاب‌های داستانی که درباه آن‌ها نوشته شده می‌تواند ابعاد تازه‌تری را پیش روی علاقه‌مندان قرار دهد و آن‌ها را هرچه بیش‌تربه جهان درون نویسنده محبوبشان نزدیک‌تر ‌کند. این کتاب‌ها با جادوی داستانی خود تخیل را با واقعیت درمی‌آمیزند تا مخاطبان را به جهان گسترده بزرگان عرصه ادبیات دعوت کنند.

بنابراین اگر کنجکاوید که بدانید نوشیدن چای با املی دیکنسون چطور می‌تواند باشد و یا می‌خواهید حقایقی را درباره مری شلی کشف کنید رمان‌هایی وجود دارند که تخیل را با واقعیت درمی‌آمیزند تا مخاطبان را به جهان گسترده بزرگان عرصه ادبیات دعوت کنند.
 
 «زنی در قطار سریع‌السیر شرق» نوشته لیندسی جین اشفورد


این رمان داستان زندگی ملکه رمان‌های جنایی آگاتا کریستی را روایت می‌کند. در این کتاب کریستی با چهره و لباسی مبدل به سوی شرق رهسپار می‌شود. به این امید که از ازدواج ناخواسته‌اش بگریزد. اما کریستی متوجه می‌شود که او تنها زنی نیست که در آن قطار رازی را در دل پنهان دارد و همه زن‌ها آن‌جا به نوعی گذشته خود را از یکدیگر پنهان می‌کنند.
 
«استاد» نوشته کالم توبیناین کتاب که به فهرست نامزدهای نهایی جایزه من بوکر راه یافته بود داستان زندگی جذاب هنری جیمز، نویسنده امریکایی- بریتانیایی را بازگو می‌کند.
 
«زی: یک رمان از زلدا فیتزجرالد» نوشته تریس آن فاولر تریسا فولر

 

زلدا و اسکات فیتز جرالد اسطوره‌های ادبی بودند که بیشتر برای سبک نوشتار خود و عاشقانه‌های شگفت‌انگیز شناخته می‌شوند. این کتاب شما را به دهه بیست میلادی می‌برد و شرح می‌دهد چطور آن زوج ادبی دو یکدیگر را ملاقات کردند، عاشق شدند و سپس ازدواج کردند.
 
«خانم برونته رومانتیک» نوشته ژولیت گایل بعد از گذراندن دو سال در بروکسل، شارلوت برونته که بیشتر به عنوان خالق «جین ایر» شناخته می‌شود، به یورک‌شر بازمی‌گردد. و برای این‌که از شر برادر الکلی و پدرش نابینایش خلاص شود، تصمیم به انتشار رمان‌هایش می‌گیرد. این کتاب به ماجراهای عاشقانه بین برونته و ناشرش را نیز می‌پردازد.
 
 «ونسا و خواهرش» نوشته پریا پارمر
 

این رمان شما را به سال 1905 میلادی و به دنیای ونسا ولف، خواهر ویرجینیا ولف می‌برد. در شهر لندن، زمانی که ونسا به دام عشق گرفتار می‌آید و ویرجینیا در مسیر خود ویرانگری قرار می‌گیرد. پریا پارما در مصاحبه با ان‌پی‌ار گفته بود که به این علت ونسا را در مرکز رمانش قرار داده که صدای او در مقایسه با صدای خواهرش خفه شده  و خیلی شنیده نشده است.
 
 «زمستان شدن: یک رمان از سیلویا پلات» نوشته کیت موسیس این رمان شما را به زمان اندکی پیش از مرگ سیلویا پلا می‌برد؛ زمانی که در ماه دسامبر سال 1962 او بچه‌هایش را به آپارتمانی در لندن منتقل می‌کند. و هم‌چنین گذری از ازدواج جنجالی پلات با تدهیوز را در این رمان می‌توان خواند. این رمان تصویری فراموش‌نشدنی از روزهای پایای زندگی سیلویا پلات است.
 
 «قلب مصمم: یک داستان از مری شلی و فرانکشتاینش» نوشته آنتونت می

 

زندگی مری شلی، رمان‌نویس انگلیسی و دختر ویلیام گادوین، فیلسوف سیاسی، به نوبه خود منحصر به فرد و پیچیده بود. این رمان به واکاوی داستان زندگی او از آشنایی و ازدواجش با پرس شلی، شاعر عاشقانه‌های مشهور و مرگ غم‌انگیز سه فرزندش و جدالش برای نوشتن و خلق شدن «فراکنشتاین» می‌پردازد.
 
 «تابستان از دست رفته لوییزا می الکات» نوشته کلی اوکونور مکنیس


 
 تابستان سال 1855 لوییزا می الکات، نویسنده رمان «زنان کوچک» 22 ساله است و در شهر کوچک نیوهمپشایر زندگی می‌کند. در همان سال شخصی به نام ژوزف سانجر را ملاقات می‌کند و رویای زندگی در بوستون به عنوان یک نویسنده به خیالش راه می‌‌یابد.

«بعدالظهرها با امیلی» نوشته رز مک موری


 
 این کتاب تصویری زنده از زندگی امیلی دیکنسون، مطرح‌ترین شاعر امریکا است. زندگی امیلی دیکنسون همواره مودر علاقه کتاب‌دوستان و دانشجویان بوده است. مک موری در این رمان شگفت‌انگیز حقایق بسیاری را روایت می‌کند. زمانی که یک دختر جوان با نام میراندا، با آرزوهای بزرگ به دنیای خصوصی دیکنسون وارد می‌شود و رابطه دوستی عمیق بین آن دو شکل می‌گیرد؛ اما میراندا  رفته‌رفته  پی می‌برد که صمیمیت با امیلی خالی از خطرهای بی‌شمار نیست.


«جین و کشمکش در ملک اسکارگریو» نوشته استفانی برن


 
این کتاب با لحنی طنز، جین آستین را به عنوان یک کارآگاه به خواننده نشان می‌دهد. چیزی که شما دقیقا در زندگی به آن نیاز دارید. در خلال ملاقات از ملک یکی از دوستانش، جین به ماجرای مرگی مرموز که به‌تازگی اتفاق افتاده پی می‌برد. دوست آستین به عنوان مظنون ارتکاب به این قتل متهم می‌شود و جین خیلی زود خودش را درگیر ماجرا می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262022