سمیر محافظ جزیره کیش شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳
 
 
«جزیزه‌ای زیر آب» عنوان جدیدترین کتاب آنیتا یارمحمدی است که به موضوع گرم شدن زمین با تکیه بر بحران‌های محیط زیستی جنوب ایران می‌پردازد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات فنی ایران( کتاب‌های نردبان)،  داستان این کتاب از زبان سمیر و درختش که آن هم همین نام را دارد روایت می‌شود. سمیر و درختش هم سن و سال و دوست و رازدار یکدیگرند، تا اینکه قهرمان این کتاب با کابوسی روبرو می‌شود. او نگران غرق شدن جزیره محل زندگی‌اش  است و باید برای آن راهکاری بیابد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:«دلم گرفته. مامان و بابا به حرفم گوش نمی‌کنند. می‌خواستم بروم پیش سمیر، روی صندلی فرمانروایی‌ام که خودم ساخته‌ام بنشینم و باهاش حرف بزنم، اما نمی‌توانستم ،چون گریه‌ام می‌گرفت. از دیروز همه‌اش گریه‌ام می‌گیرد. دیشب خواب دیدم خانه‌مان پر از یخ شده. یخ‌ها یکهو آب شدند و همه رفتیم زیرآب.کاغذ روزنامه همه جا چسبیده بود. من ریزریزش کردم و ریختم دور..»

گفتنی است تصویرگری این کتاب برعهده  افسانه خرمشاهی بوده است.

لازم به ذکر است گرچه این اثر موضوع اصلی خود را توجه به محیط زیست قرار داده است اما به موضوعاتی همچون دوستی، تعامل و شیوه حل مساله نیز می‌پردازد.

 «جزیزه‌ای زیر آّب» در قطع خشتی و با قیمت  5 هزار تومان  با استفاده از کاغذهای تهیه شده از جنگل‌های صنعتی پایدار منتشر شده و مناسب گروه سنی 6 تا 12 سال است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262789