مسابقه کتابخوانی «شصت پرسش اعتقادی» در تایلند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۱
 
 
مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «شصت پرسش اعتقادی»به مناسبت میلاد امام رضا (ع)، در تایلند برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «شصت پرسش اعتقادی» به قلم سید رضا طباطبایی در سال ۱۳۹۵ از سوی انتشارات جمکران به چاپ رسیده و در ابتدای سال جاری به زبان «تای» ترجمه شده است.

در این مسابقه کتابخوانی که به مناسبت میلاد امام رضا (ع) و به همت جمعی از مبلغین شیعی کشور تایلند برگزار شد، به برگزیدگان جوایزی همچون کمک هزینه زیارت مشهد مقدس، حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان تعلق گرفت.

براساس آمارهای غیررسمی ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر شیعه در تایلند حضور دارند که علی‌رغم در اقلیت بودن پیروان معارف اهل‌بیت(ع)، از جایگاه مناسب و رو به پیشرفتی نزد هموطنان خود برخوردار هستند.

برشی از کتاب «شصت پرسش اعتقادی»:
«ـ خدا کجاست؟
* خدای مهربون همه‌جا هست و از همه‌کس و همه‌چیز به ما نزدیک‌تره. خدا هم در آسمون، هم در زمین، هم پیش تو، هم پیش من، هم توی دنیا و هم توی بهشته.
ـ مگه می‌شه که همه‌جا باشه؟!
* ازت یه سؤال می‌پرسم: هوا کجاست؟
ـ همه‌جا.
* درسته؛ هم این‌جا، هم تو آسمون، هم اون طرف دنیا. البته دقت کن، درسته که گفتیم هوا همه‌جا هست و خدا هم همه‌جا هست، ولی خدا مثل هوا نیست. این مثال رو برات گفتم تا بهتر بفهمی. خداوند با همه‌کس و همه‌چیز فرق داره و همه‌جا هم هست؛ حتی جایی که هوا نمی‌تونه باشه، مثل فضا، قلب و فکرِ ما.
حالا اگه خداوند همه‌جا نباشه، پس چه کسی از نیازهای بنده‌ها خبردار می‌شه و غذای همۀ موجودات رو، حتی مورچه‌هایی که در دل صخره‌ها هستن یا ماهی‌هایی که در زیر دریاها شنا می‌کنن یا پرندگانی که در آسمونا پرواز می‌کنن، بهشون می‌رسونه؟ اگه خدا همه‌جا نباشه، پس چطوری می‌تونه دعای همه رو هر جای دنیا که باشن، بشنوه؟ خداوند حتی در قلب مهربون تو هم هست. می‌دونی از کجا می‌دونم؟
ـ از کجا؟
* چون تو خدای مهربون رو دوست داری؛ پس خدای مهربون در قلب تو هم جا داره.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263750