۱
 

خاطرات شفاهی صادق آهنگران کتاب می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴
 
 
خاطرات شفاهی حاج صادق آهنگران با عنوان «نقش مداحی و مداحان در دوران دفاع مقدس» از سوی مدیریت تاریخ شفاهی غیرنظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، تدوین می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، در راستای تبیین زوایای مختلف جنگ در قالب‌های مختلف که از وظایف عمده مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس است، خاطرات شفاهی حاج صادق آهنگران با عنوان «نقش مداحی و مداحان در دوران دفاع مقدس» به همت مدیریت تاریخ شفاهی غیرنظامی مرکز جمع‌آوری و تدوین خواهد شد.
 
سردار حاج صادق آهنگران در دوران دفاع مقدس با حضور در جبهه‌های جنگ، با لحن حماسی خود، شور و شوق زیادی را در میان رزمندگان ایجاد می‌کرد. «نقش مداحی و مداحان در دوران دفاع مقدس» پروژه جدید مرکز اسناد بوده که راوی آن سردار محمدصادق آهنگری معروف به صادق آهنگران و مجری پروژه حجت‌الاسلام محمدمهدی بهداروند است.
 
به گفته حجت‌الاسلام محمدمهدی بهداروند، در این کتاب، به دنبال انگیزه‌ها، شیوه‌ها، مراحل، مقاطع و ایستگاه‌هایی که سردار آهنگران شروع کرد و به نقطه اوج رسید، در فواصل کل زندگی‌ وی هستیم یعنی از تولد که شروع می‌کنیم، چرایی و چیستی و چگونگی مداحی و کارکردش را در هشت سال دفاع مقدس موردنقد و بررسی قرار می‌دهیم که این در حقیقت یکی از مفاهیم مؤثر در انتقال مفاهیم و معارف دفاع مقدس است و یکی از مصادیق آن همین کاری است که سردار آهنگران در ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب انجام دادند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263806
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۲۲:۳۸:۳۸
کتاب قبلی که چاپ شد چی بود خاطرات کتلی بود؟!!! (226171)