آیین سپاس «استاد محمد بهرامی» با حضور آیدین آغداشلو

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
 
 
آیین سپاس «استاد محمد بهرامی» از پیشگامان نقاشی وگرافیک به پاس یک عمر فعالیت هنری به همراه افتتاح نمایشگاهی از آثار استاد پنج شنبه 18 مرداد ساعت 18 باحضور جمع کثیری از استادان گرافیک و نقاشی در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نمایشگاهی با آثار «استاد محمد بهرامی» در این برنامه گشایش می یابد.
 
تمبر یادبود «استاد محمد بهرامی» با حضور استادان آیدین آغداشلو، رضا بانگیز، قباد شیوا ، علی اکبرصادقی، حسین محجوبی، مجید بلوچ، عباس مشهدی زاده، ابراهیم حقیقی، فرزاد ادیبی، کورش قاضی مراد، جمشید حقیقت شناس، سیروس آقاخانی در این برنامه رونمایی می‌شود.

محمد بهرامي متولد سال 1305 است . وی طراح گرافیک ، نقاش و نگارگر از پايه گذاران گرافيك نوین ايران است و در صنايع مستنظرفه نزد استادان نقاشي ملي و سنتي ايران به فراگيري اين هنر پرداخت و از دانشكده هنرهاي زيبا فارغ التحصيل شد. او دوره عكاسي را در انستيتو عكاسي نيويورك با درجه ممتاز به پايان رساند.
 بهرامی سال 1325 نخستین آتلیه خود را به نام «آرک» از نخستین آتلیه های گرافیک ایران را با همکاری شاگردش جواد هاتف در خیابان لاله‌زار تاسیس کرد وبسیاری از استادان گرافیک و هنرهای تجسمی از جمله مرتضی ممیز، آیدین آغداشلو ، محمد احصایی ، علی اکبر صادقی ، پرویز کلانتری ، ‌محمد تجویدی ، بوریس آسیریان، علی شاه‌میری ، حسین اسلامیان ، محمد علی زاویه ، علی اصغر معصومی، عباس کوه‌زاد و بیوک احمری در این آتلیه با او همکاری داشتند.

محمد بهرامی سال‌هاست به تالیف کتاب «تاریخ هنر ایران» مشغول است و بدین منظور چند کتاب دیگر را نیز ترجمه کرده است. وی همچنین با تصویرسازی و نگارگری شاهنامه مجموعه نفیسی را به چاپ ‌رسانده است که دسامبرسال 1972برابر با آذر1351  از سوی بخش فرهنگی سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک به نمایش در آمد.

همچنین نمایشگاه آثار استاد بهرامی تا 28 مرداد در گالری شماره یک ارسباران برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می شود.
                                    
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264020