«الف لام خمينی» با حضور ناطق نوری رونمايی می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
 
 
کتاب «الف لام خمینی»، اثر هدایت‌الله بهبودی، دوشنبه ۲۲ مردادماه در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری رونمایی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی موسسه خانه كتاب، آئين رونمايی از كتاب «الف لام خميني» دوشنبه ۲۲مردادماه با سخنرانی حجت‌الاسلام  والمسلمین علی‌اكبر ناطق‌نوری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی و هدايت‌الله بهبودی و با حضور جمعی از اهالي قلم و مسئولان فرهنگی در پژوهشكده فرهنگ، هنر و معماری برگزار می‌شود.

كتاب «الف لام خمينی» از سوی موسسه مطالعات و پژوهش‌های سياسی منتشر شده است. این اثر با معرفی خاندان امام خمينی (ره) آغاز و در ادامه برش‌هایی از سير زندگی بنیانگذار انقلاب اسلامی از تولد، تحصيل در زادگاه، ادامه درس‌آموزی در اراک و مهاجرت به حوزه علميه قم و تبعید و بازگشت به ایران، آمده است.

می‌توان اين زندگينامه را به دو بخش كلی تقسيم كرد؛ بخش نخست، زندگی علمی روح‌الله خمينی در قم كه بيش از 40 سال از عمر ایشان را دربر گرفت. امام خمينی (ره) در اين چهار دهه درس گرفت، درس داد، نوشت و ماترک چشمگيری از منشورات و شاگردان به‌جا گذاشت. بخش دوم، زندگی سياسی ایشان است كه از اواسط سال ۱۳۴۱ شمسی آغاز و با فراز و نشيب‌های فراوان، 16 سال بعد، به پيروزی نهضت انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ می‌رسد.

علاقه‌مندان به حضور در آئين رونمايی از كتاب «الف لام خمينی» می‌توانند از ساعت 17 دوشنبه ۲۲ مردادماه به سالن همایش‌های پژوهشكده فرهنگ، هنر و معماری واقع در خيابان انقلاب اسلامی، خيابان برادران مظفرجنوبی مراجعه كنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264084