​شهرام‌نیا در افتتاح نمایشگاه کتاب ارومیه:

بالا بردن تقاضای خرید کتاب و حمایت از کتاب‌فروشی‌ها هدف اصلی نمایشگاه استانی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸
 
 
امیر مسعود شهرام‌نیا، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب آذربایجان غربی گفت: بالا بردن تقاضای خرید کتاب و حمایت از کتاب‌فروشی‌ها در دور جدید نمایشگاه‌های استانی دنبال می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه ظهر امروز (20 شهریور) با حضور نادر قاضی‌پور و سید هادی بهادری نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، امیر مسعود شهرام‌نیا، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و حجت‌الاسلام خدایاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی و جمعی از مسئولان محلی و علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ارومیه برگزار شد.

شهرام‌نیا در این مراسم گفت: نمایشگاه‌های کتاب استانی از سال 71 تاکنون دنبال می‌شود و اکنون سیصدوپنجاه و نهمین نمایشگاه کتاب استانی در شهر ارومیه برگزار می‌شود و آن را به فال نیک می‌گیریم.

وی در ادامه گفت: خوشحالیم که امسال در یک فضای مناسب‌تر، امکان حضور ناشران بیشتری را در استان فراهم آورده‌ایم. برای این دوره از نمایشگاه 850 ناشر ثبت‌نام داشتند که 264 ناشر از ثبت‌نام کنندگان انتخاب شدند. در ارائه عناوین کتاب‌ها نیز 25 درصد نسبت به نمایشگاه سال گذشته رشد داشته‌ایم و شاهد تنوع در تعداد کتاب‌ها هستیم. نزدیک به 66 هزار عنوان کتاب در دسترس عموم قرار گرفته است. برنامه‌های جنبی متعددی برای این نمایشگاه پیش‌بینی شده و دستگاه‌های مختلفی نیز در برگزاری نمایشگاه مشارکت دارند. آب و کتاب هر دو در بحران هستند یکی از پرمصرفی و دیگری از مصرف کم.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در ادامه گفت: تلاش ما این است با آوردن کتاب در سبد کالای مصرف خانوارها، فرصت مناسبی برای توجه به کتاب ایجاد کنیم. در دوره جدید نمایشگاه‌های کتاب استانی حمایت جدی از کتاب‌فروشی‌ها به‌عنوان یک ویترین مناسب برای دسترسی به کتاب در دستور کار قرار گرفته است. بدین منظور بن‌های خرید کتاب که با تخفیف 20 درصد در این نمایشگاه‌ها توزیع می‌شود در کتاب‌فروشی‌های منتخب که با نمایشگاه همکاری دارند، اعتبار داشته و مردم تا دو  هفته پس از برگزاری نمایشگاه‌ها می‌توانند از این کتاب‌فروشی‌ها خرید نمایند.

شهرام‌نیا در پایان سخنان خود گفت: برای این نمایشگاه مبلغ 450 میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب در نظر گرفته شده و محدودیتی برای آن قائل نیستم. اگر فروش آن در استان با استقبال بازدیدکنندگان مواجه گردد، سقف آن را افزایش می‌دهیم.

شانزدهمین دوره نمایشگاه کتاب ارومیه از 20 تا 25 شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی این شهر پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265249