«رستاخیز داعش» تجدیدچاپ شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
 
 
کتاب «رستاخیز داعش» نوشته ویلیام مک‌کنتس با ترجمه حامد قدیری برای سومین‌بار از سوی نشر اسم روانه بازار کتاب شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «رستاخیز داعش»؛ تاریخ، راهبرد و رویکرد آخرالزمانی دولت اسلامی، حاصل تحقیقات و مطالعات ویلیام مک‌کنتس دارای دکترای مطالعات خاورمیانه و مشاور وزارت خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و تکفیری‌ها است.

«رستاخیز داعش» ‏روایتی شبه‌داستانی است که با ذکر مستندات و منابع توانسته از کیفیت علمی مناسبی برخوردار باشد. در این کتاب اطلاعات زیادی درباره تحولات القاعده و داعش بیان شده که بیشتر این اطلاعات برای نخستین‌بار به‌صورت مکتوب، ارائه شده و پی‌نوشت‌های کتاب نیز مخاطب را به منابع دست اول گروه‌های تکفیری ارجاع می‌دهد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «بغدادی از فراز منبر خطبه خواند: خدای باری‌تعالی فتح و ظفر را به برادران مجاهدتان ارزانی داشت و پس از سال‌ها جهاد، صبر و نبرد با دشمنان خدا، قدرتشان را تضمین کرد. آنان در اعلام خلافت و انتخاب رهبر تسریع کردند. این فرض و واجبی بر گردن مسلمانان است که قرن‌ها فراموش شده بود و چهره زمین فاقد آن بود.»

ترجمه این کتاب که از آثار پرفروش در حوزه‌ تکفیری‌ها و داعش در سطح جهان است در کمتر از 2 سال از سوی انتشارات اسم به چاپ سوم رسیده و با 416 صفحه روانه کتابفروشی‌ها شده است. همچنین نسخه الکترونیک این کتاب در اپلیکیشن طاقچه و نسخه صوتی آن در اپلیکیشن آوابوک در دسترس علاقه مندان به کتاب قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266075