هم‌اندیشی تصویرگران و گرافیست‌های خراسانی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
 
 
مدیرعامل به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) از برگزاری نشست هم‌اندیشی با تصویرگران و گرافیست‌های خراسانی کتاب‌های کودک و نوجوان و بزرگسال با عنوان «به پیشواز زیبایی» در مشهد خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) حسین سعیدی با بیان اینکه نشست‌های «به پیشواز زیبایی» با حضور کاظم طلایی، مدیر امور هنری انتشارات آستان قدس رضوی چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در مشهد برگزار می‌شود، اظهار کرد: در این نشست‌ها تصویرگران و گرافیست‌های استان در حوزه کتاب‌های کودک و نوجوان و بزرگسال به منظور ارتقای کیفیت آثار این حوزه به بحث و هم اندیشی می‌پردازند.
 
وی افزود: نشست هم‌اندیشی و هماهنگی با تصویرگران خراسانی کتاب‌های کودک و نوجوان چهارشنبه هجدهم مهرماه ساعت 17:30 و نشست هم اندیشی و هماهنگی با گرافیست‌های خراسانی کتاب‌های بزرگسال پنجشنبه نوزدهم مهرماه ساعت 17:30 در فروشگاه مرکزی کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر واقع در خیابان امام خمینی(ره)، مقابل باغ ملی برگزار می‌شود.

مدیرعامل به‌نشر به تشکیل بانک اطلاعاتی تصویرگران و گرافیست‌ها همزمان با برگزاری نشست هم‌اندیشی«به پیشواز زیبایی» اشاره کرد و یادآور شد: هدف از برگزاری این نشست‌ها بحث و بررسی آثار منتشر شده توسط است که با حضور هنرمندان استان به نقد گذاشته می‌شود.
 
سعیدی با اشاره به اینکه تاکنون تشکیل جلساتی از این قبیل با حضور گرافیست‌ها و تصویرگران کتاب در مشهد به صورت منسجم صورت نپذیرفته است، تاکید کرد: بررسی سیاست‌های جدید محتوایی و گرافیکی به‌نشر و تبادل نظرات میان هنرمندان برای رسیدن به هویت گرافیکی آثار مدنظر قرار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه بالغ بر 20 نفر از هنرمندان تصویرگر وگرافیست استان در هر یک از جلسات حضور پیدا خواهند کرد، ادامه داد: هنرمندانی که با انتشارات آستان قدس رضوی همکاری داشته‌اند نیز در این جلسات شرکت می‌کنند.
 
مدیرعامل به‌نشر یادآور شد: سلسله جلسات به‌نشر با حضور مدیر امور هنری این شرکت، با تصویرگران و نویسندگان کتاب های کودک و نوجوان به صورت منظم در دفتر انتشارات آستان قدس رضوی در تهران برگزار می‌شود.
براساس خبر روابط عمومی به‌نشر، کاظم طلایی متولد 1342 و تحصیلکرده دانشکده هنر تهران است. در سال 1365 گواهینامه کارشناسی گرافیک و در سال 1373مدرک کارشناسی ارشد پویانمایی (انیمیشن) را دریافت کرد.
 
این هنرمند که مرحله ممتاز خوشنویسی را نیز گذرانده است، ضمن داوری در چند جشنواره تصویرسازی کشوری و بین‌المللی، تصویرگری متن و روی جلد بیش از یکصد کتاب کودک، نوجوان و بزرگ‌سال را هم به انجام رسانده و با مطبوعات گوناگون این گروههای سنی همکاری کرده است.
 
طلایی از سال 1375، مدیرهنری مجلات دانش‌آموزی رشد است و آثارش در نمایشگاههای متعددی شرکت داشته‌اند و جوایزی از جشنواره کتاب و مطبوعات از جمله لوح تقدیر از ششمین جشنواره کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای تصویرسازی مجموعه «قصه‌های حسنی»؛ دیپلم افتخار از ششمین جشنواره کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای تصویرسازی کتاب «نقطه طلایی» دیپلم افتخار از پنجمین جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان کانون پرورش برای تصویرسازی جلد مجلات رشد، دیپلم افتخار از هفتمین جشنواره مطبوعات کودکان و نوجوان کانون پرورش، برای صفحه‌آرایی مجلات رشد را دریافت کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266194