​امیرزاده در افتتاح نمایشگاه کتاب کردستان:

کلید واژه‌های فرهنگی کردستان نیازمند توجه بیشتر است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
 
 
همایون امیرزاده، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه کتاب استان کردستان گفت: کلید واژه‌های فرهنگی کردستان نیازمند توجه بیشتر است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، همایون امیرزاده در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب کردستان که صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج برگزار شد گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در نیمه دوم امسال شاهد اجرای فعالیت‌های فرهنگی بیشتری در این استان فرهنگ‌پرور  خواهیم بود.

وی برگزاری کنگره بین‌المللی مفاخر کرد، کنگره بین‌المللی امام شافعی، کتاب سال کردستان، جشنواره بین‌المللی موسیقی کردی را از جمله فعالیت‌های فرهنگی استان کردستان در شش ماه دوم امسال برشمرد و گفت: مقام معظم رهبری این استان را سرزمین فرهنگ و هنر و مجاهدت‌های خاموش و مردمانش را مردمی با صفا، وفادار و شجاع معرفی کردند که این تعابیر کلید واژه‌های اساسی برای شناخت این منطقه است و باید در دستور کار و سرلوحه فعالیت‌ها قرار گیرند و براساس این کلید واژه ها نیازمند توجه بیشتر است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: رنگین کمان باشکوه اقوام ایرانی با وجود قوم کرد جلوه بهتری پیدا می‌کند و از این رو برای تقویت رنگین کمان اقوام ایرانی بایستی دست به دست هم دهیم و شرایطی را بوجود بیاوریم تا درگاه تبادلات فرهنگی با برادران اقلیم کرد بیشتر شود.

وی در ادامه درخصوص نمایشگاه‌های کتاب استانی گفت: تا پایان سال 22 نمایشگاه کتاب استانی برگزار می‌شود و برگزاری این نمایشگاه‌ها در جهت ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی تاثیر گذار است و امیدواریم با برگزاری و ادامه این فعالیت فرهنگی، سهمی در ارتقاء سرانه کتاب‌خوانی در کشور داشته باشیم.

هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان از امروز تا 23 مهر در محل دائمی نمایشگاه‌های کتاب سنندج پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266210