داوران دومین دوره جایزه ادبی احمد محمود معرفی شدند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹
 
 
دومین دوره جایزه ادبی احمد محمود به دبیری مهدی یزدانی‌خرم و با اعلام اسامی داوران کار خود را آغاز کرد.
 
 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از دبیرخانه جایزه احمد محمود، دومین دوره این جایزه با دبیری مهدی یزدانی‌خرم در دو رشته داستان کوتاه و رمان برگزیدگان خود را اعلام خواهد کرد. بنابر توضیح دبیر جایزه تمام رمان‌ها و مجموعه‌داستان‌های منتشرشده به سال 1396 در یک نظرسنجی میان منتقدان و نویسندگان و کارشناسان ادبیات به داوری گذاشته شده و طی چند مرحله و با تحیلی آماری به ده نامزد خواهند رسید و به روال سال گذشته در این مرحله داوران نهایی هر ده کتاب را بررسی کرده و سپس به پنج نامزد نهایی و در نهایت به برگزیده رای خواهند داد.

بنابراین گزارش، امسال با تصمیم هیات موسس این جایزه یعنی کامران محمدی، محمدحسن شهسواری و مهدی یزدانی‌خرم از چهره‌های جدیدی برای داوری دعوت شده است تا نگاه‌های دیگر نیز در جایزه حضور داشته باشد. ترکیبی که درش چهره‌های شناخته‌شده‌ دانشگاهی نیز حضور دارند.

بر همین اساس در بخش رمان داوران نهایی عبارت‌اند از محمد حسینی (داستان‌نویس و منتقد)، کامران سپهران (دکترای پژوهش هنر، جریان‌شناس رمان ایرانی و منتقد هنری و ادبی)، و امیر نصری (دکترای فلسفه هنر، پژوهشگر و زیبایی‌شناس)

و در بخش مجموعه‌داستان نیز بهناز علی‌پور گسگری (داستان‌نویس، مدرس دانشگاه و منتقد)، رضا زنگی‌آبادی (داستان‌نویس و منتقد ادبی) و محمد طلوعی ( داستان‌نویس و منتقد ادبی) داوری نهایی را برعهده خواهند داشت.

طبق گفته مهدی یزدانی خرم، جایزه احمد محمود نامزدهای ده گانه خود را در هرکدام از این شاخه‌ها تا اواسط آذر ماه اعلام کرده و امیدوار است با همیاری اسپانسرهای خود بتواند مراسم اختتامیه را در روز چهارم دی ماه برگزار کند. 

گفتنی است که در دوره قبل در بخش رمان رضا جولایی به خاطر رمان «یک پرونده کهنه» به عنوان بهترین رمان و مجموعه داستان‌های «بی باد، بی پاور» از فریبا وفی و «همین امشب برگردیم» از پیمان اسماعیلی به طور مشترک برنده‌ جایزه بهترین مجموعه داستان سال 1395 شدند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267057