برگزاری جشن تولد و رونمایی از سایت نیما یوشیج

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶
 
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از رونمای سایت نیما یوشیج در جشنواره داروگ، نکوداشت مردمی یکصد و بیست و یکمین سالروز تولد نیما خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی مازندران، سیف‌الله فرزانه با اشاره به برگزاری نکوداشت نیما یوشیج تحت عنوان جشنواره داروگ در 18 آبان ماه سال جاری افزود: این سایت از سوی انجمن دوستداران نیما یوشیج به انتشار، تحلیل و بررسی آثار نیما و شاعران سبک نیمایی و همچنن آئین‌ها و فرهنگ طبری می‌پردازد.
 
وی به حضور شاعران، نویسندگان و اساتیدی که در زمینه نیماشناسی و آئین‌های مازنی فعالیت دارند در این روز اشاره کرد و افزود: نیما به عنوان یکی از مفاخر ملی و جهانی، ظرفیت مهم فرهنگی در حوزه گردشگری شهرستان نور به شمار می‌آید.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با اشاره به این مطلب که برگزاری جشنواره‌های ادبی از جمله فعالیت‌های گردشگری فرهنگی است تصریح کرد: در این نوع از گردشگری، انگیزه محوری گردشگران بازدید از مكان‌ها و آثاری است كه به زندگی و کار شاعران، ادبا، نویسندگان یا هنرمندان مرتبط است.
 
وی یادآور شد: گردشگری ادبی که در واقع زیرشاخه گردشگری فرهنگی محسوب می‌شود، ضمن ایجاد فضای مفرح برای گردشگران، اطلاعات و دانش زیادی نیز در زمینه تاریخ، فرهنگ، ادب و هنر کشور در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. مقبره‌ها و آرامگاه‌های فراوانی در سرتاسر مازندران وجود دارد که هر کدام به تنهایی می‌تواند به قطب گردشگری فرهنگی در کشور تبدیل شود.
 
فرزانه با بیان اینکه گردشگری ادبی می‌تواند درآمد بالایی داشته باشد و در مقابل کم‌ترین تعارض را با محیط اطراف خودش ایجاد می‌کند گفت: گردشگری ادبی از یک طرف درآمد سرشاری برای اقتصاد محلی و از طرف دیگر نقش بسزایی در اقتصاد کلان گردشگری کشوردارد و از آن می‌توان برای شناساندن و حفظ آثار ادبی و نوشته‌های به جا مانده از تاریخ  پرافتخار کشور استفاده کرد.
 
این مدیر فرهنگی در پایان با بیان اینکه برای شکل‌گیری و رونق انواع مختلف گردشگری در مازندران به عزم جدی استانی نیازمندیم افزود: گردشگری صنعتی است که توسعه آن منوط به توسعه خدمات و امکانات در استان و اطلاع‌رسانی در خصوص آن است؛ گفتنی است نکوداشت مردمی نیما یوشیج به مناسبت یکصد و بیست و یکمین سالروز تولد نیما روز جمعه 18 آبان ماه سال جاری در خانه نیما روستای ملی یوش با حضور فرهنگ و ادب دوستان ملی و استان برگزار می‌شود.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267206