صالحی در نشست شورای اداری شهرستان ایرانشهر:

باید سهم فرهنگ را در سبد خانوار افزایش داد

سیستان و بلوچستان تاریخچه هویتی ایران زمین است
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴
 
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا سهم فرهنگ در سبد خانوار افزایش یابد، گفت: با وجودی که بودجه فرهنگی کم است اما فضای حوزه های فرهنگی استان‌ها را افزایش می دهیم. در بودجه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همه معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه بودجه استانی تنظیم شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی امروز در ادامه سفر استانی خود به جنوب استان سیستان و بلوچستان در نشست شورای اداری شهرستان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سرانه مصرف خانوار در حوزه فرهنگ، تفریحی و اوقات فراغت در کشور زیر سه درصد است.وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا سهم فرهنگ در سبد خانوار افزایش یابد. باید به طرفی برویم که ایران تنها تهران نیست و این مساله مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: با وجودی که بودجه فرهنگی کم است اما فضای حوزه های فرهنگی استان‌ها را افزایش می دهیم.

صالحی بیان کرد: در بودجه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همه معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه بودجه استانی تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه گسترش فضاهای فرهنگی و هنری باید مورد توجه مدیریت شهری باشد، گفت: باید توجه داشت که مکان‌های فرهنگی و هنری در شهرها دریچه‌های تنفسی روح هستند و مدیران شهری به این مهم توجه خاصی داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اضافه کرد: از کلنگ‌زنی‌هایی که به جایی نمی‌رسند باید خودداری کرد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی کامل برای تکمیل مراکز فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان را دارد.

صالحی در پایان با موافقت برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مرزی با مرکزیت ایرانشهر گفت: از راه اندازی این جشنواره با موضوع اقوام و مرز به مرکزیت ایرانشهر حمایت می کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268727