به همت نشر شاهد؛

سه دفتر از وصیت‌نامه کامل شهدا منتشر شد

انتشار سه جلد از فرهنگ‌نامه جاودانه‌های تاریخ استان اصفهان
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳
 
 
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران از انتشار 6 جلد کتاب مرجع از سوی نشر شاهد خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، رحیم نریمانی با اعلام خبر انتشار شش مجموعه کتاب مرجع، بیان کرد: از مجموعه «وصیت‌نامه کامل شهدا» سه دفتر و از مجموعه «فرهنگ‌نامه جاودانه‌های تاریخ استان اصفهان» سه جلد به‌تازگی از سوی نشر شاهد، چاپ و منتشر شده است.
 
وی افزود: سه مجلد «وصیت‌نامه کامل شهدا» شامل دفتر اول و دوم وصیت‌نامه شهدای استان خراسان رضوی و دفتر دوم وصیت‌نامه شهدای استان کردستان می‌شود، همچنین از مجموعه «فرهنگ‌نامه جاودانه‌های تاریخ استان اصفهان»، مجلدات دوم تا چهارم به چاپ رسیده است.
 
نریمانی درباره نحوه اعتبارسنجی وصیت‌نامه شهدای دفاع مقدس، گفت: پس از گردآوری و مستندسازی اسناد و وصایای شهدا، انتشار اسناد دست‌اول شهدا، جزو اولویت‌های نشر شاهد است. همچنین وصیت‌نامه شهدا، ابتدا به لحاظ سندی مورد بررسی قرار گرفته و فرآیند مستندسازی را طی می‌کند و اطلاعات پایه‌ای آن‌ها از مراکز ذی‌ربط بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت می‌شود تا اصل معتبر بودن اسناد و اطلاعات در تدوین کتاب رعایت شود.
 
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد درباره قالب کلی مجلدات مجموعه «وصیت‌نامه کامل شهدا»، تصریح کرد: هر جلد از این مجموعه یک قالب کلی دارد که حاوی تصاویر اسکن شده اصل وصیت‌نامه شهدا به همراه متن تایپ‌شده وصیت‌نامه، اطلاعات فردی شهید ازجمله نام، نام خانوادگی، نام پدر، نام مادر، تاریخ تولد، محل تولد، تحصیلات، ارگان اعزام کننده، تاریخ شهادت، محل شهادت، نحوه شهادت و مزار در کنار عکس پرسنلی است که با شیوه‌نامه علمی و معتبر پس از مستندسازی و تصحیح برای عرضه به پژوهشگران، هنرمندان و نویسندگان ارائه می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270892