رضا امیرخانی: امیرحسین فردی حتی یک پشه را نرماند!‌

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹
 
 
رضا امیرخانی، نامزد دریافت جایزه بخش «رمان آزاد» هجدهمین دوره انتخاب کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور گفت: امیرحسین فردی چهره بزرگ هنر انقلاب، حتی یک پشه را نرماند!‌
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، وقتی که صحبت از انتخاب زنده یاد امیرحسین فردی به عنوان چهره برتر و ماندگار ادبیات انقلاب اسلامی شد، روابط عمومی جایزه شهید غنی‌پور به سراغ «رضا امیرخانی» نویسنده نام آشنا و از برندگان دوره‌های قبلی جایزه شهید حبیب غنی‌پور و نامزد بخش «رمان آزاد» هجدهمین دوره انتخاب کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور رفته و نظر او را درباره این انتخاب پرسیدیده است که در ادامه می‌خوانید.

رضا امیرخانی نامزد دریافت جایزه بخش «رمان آزاد» هجدهمین دوره انتخاب کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور گفت: در میانه صحبت‌های فراوان راجع به امیرخان فردی و شاگردانش چه آن‌ها که می‌نویسند و چه آن‌ها که فوتبال بازی می‌کنند و چه آنهایی که از خلق خلیق او در مدیریت فرهنگی بهره برده‌اند، به گمانم حق یک موجود ضایع شده است که باید او را شناخت.

وی افزود: درختان پارک شهر را نمی‌گویم، از پشه‌ای حرف می‌زنم که طول عمرش فقط ۷ روز بود و امیرخان در اتاق کارش در کیهان بچه‌ها هرگز حاضر نشد او را برماند! به نظرم برای شناختن این چهره بزرگ هنر انقلاب آشنایی با آن پشه کوچک می‌تواند مفید باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271609