​واکنش سازمان و اسناد کتابخانه ملی به برخی ادعا‌ها؛

تیتر «‌جوانگرایی به سبک رئیس کتابخانه ملی‌» فاقد شأنیت یک رسانه حرفه‌ای

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۸
 
 
روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر بی‌توجهی سازمان به جوان‌گرایی واکنش نشان داد و این‌‌گونه مباحث را چیزی شبیه «استدلال ناقص استقرایی» و رفتاری فاقد شأنیت یک رسانه حرفه‌ای دانست.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در واکنش به انتشار برخی اخبار در انتقاد به رویکرد سازمان مبنی بر بی‌توجهی  سازمان به جوان‌‌گرایی بیانیه منتشر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است؛

«چندی پیش خبری در رسانه‌های عموماً غیررسمی یا کانال‌های تلگرامی با تیتر «‌جوانگرایی به سبک رئیس کتابخانه ملی‌» منتشر شد که اداره روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی برغم اینکه چنین اخبار غیرمتقن و ناموثق را حاصل عدم اشراف و آگاهی کامل از امور جاری این مجموعه می‌داند، صرفاً برای احترام به افکار عمومی و تنویر اذهان علاقه‌مندان به این مجموعه فاخر تبیین و تصریح می‌کند.

«میانگین سنی کادر مدیریتی این سازمان اعم از معاونان، مشاوران و مدیران کل در زمان ریاست سرکار خانم بروجردی حدود 40 سال است.»

لذا نشر خبری که متنش نیز حاشیه است یا چیزی شبیه «استدلال ناقص استقرایی» رفتاری فاقد شأنیت یک رسانه حرفه‌ای است. اینکه معاون منصوب کتابخانه جوان نیست. پس در کتابخانه ملی جوانگرایی وجود ندارد، سخنی دور از منطق و انصاف به نظر می‌رسد.مضاف اینکه بهره‌مندی از ترکیب مدیران جوان و با تجربه در مدیریت یک دستگاه امری بدیهی و مطلوب می‌نماید.

روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی برخود فرض می‌داند از همه رسانه‌هایی که مشفقانه و دغدغه‌مندانه در راستای انتشار اخبار صحیح و مفید از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند سپاسگزاری کرده و از هرگونه مرافقت و همکاری با رسانه‌های راستین در راستای شفاف‌سازی و تحقق رسالت خطیر تعالی فرهنگ فاخر این مرز و بوم استقبال می‌کند.

اطلاعیه روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران - اخبار - سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271673