در بیمارستان دوستدار کتاب کشور؛

كتاب «هنر خوب زندگی کردن» نقد و بررسی شد

24 بهمن 1397 ساعت 8:51

بیست و نهمین جلسه کتابخوانی بيمارستان آيت‌الله يثربی كاشان با نقد و بررسی كتاب «هنر خوب زندگی کردن» نوشته رولف دوبلی و ترجمه عادل فردوسی پور برگزار شد.


 به گزارش خبرگزاری كتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، حامد دزفولی منتقد در این نشست كتابخوانی در این رابطه گفت: این کتاب دارای 52 بخش است و نگارشی متفاوت و انگیزشی دارد و به خواننده القا می‌کند که هیچکس قادر نیست آنچه را که در افکار و قلب شما می‌گذرد، متوقف کند و هیچ نیروی نیست که جریان زنده درونی شخص را بگیرد.

وی ادامه داد: شاید در توانمان نباشد که دنیای اطرافمان را تغییر دهیم و شاید هرگز قادر نباشیم نابرابری و بی‌عدالتی را متوقف کنیم و جلوی حوادث تلخ طبیعی را بگیریم اما بی‌شک می‌توانیم دنیای درونی خود را سامان دهیم.
 
این منتقد ادبی که كارمند تنها بیمارستان دوستدار كتاب كشور است، با اشاره به اینکه هنر خوب زندگی کردن مجموعه‌ای از روش‌های عملی و کاربردی است، یادآور شد: در 52 بخش این کتاب مطالب متنوعی در حوزه روان شناسی، فلسفه، علوم اقتصاد، ریاضی و تجارت بیان شده است. در هر کدام از این بخش‌ها  راه‌حلی برای دستیابی به «زندگی خوب» ارائه می‌شود و به گفته‌ نویسنده، اینها میان‌برهایی شگفت‌انگیزند برای رسیدن به موفقیت و ثروت.

یادآوری می‌شود، «هنر خوب زندگی كردن»، سومین كتاب عادل فردوسی پور است. او پیش از این کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» از رولف دوبلی را با همراهی بهزاد توکلی و علی شهروز ترجمه کرده بود. این دو در ترجمه کتاب «هنر خوب زندگی کردن» نیز با فردوسی پور مشارکت داشته‌اند.


کد مطلب: 271817

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/271817/كتاب-هنر-خوب-زندگی-کردن-نقد-بررسی

ایبنا
  http://www.ibna.ir