داستان‌هایی واقعی از رخنه اطلاعاتی در رژیم صهیونیستی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
 
 
چاپ سوم کتاب «نفوذ در موساد؛ داستان‌هایی واقعی از رخنه اطلاعاتی در رژیم صهیونیستی» از سوی انتشارات شهید کاظمی به بازار نشر عرضه شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «نفوذ در موساد» به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان عرب شناخته شده است؛ روایت داستانی جوانان میهن‌پرست جهان عرب که ایستادگی‌شان، شکست ناپذیری سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را به افسانه‌ای بی‌اساس بدل کرده و سست بودن این خانه را در مقابل دیدگان جهانیان به تصویر کشیده است. این کتاب که براساس ماجرایی واقعی است، داستان جوانی مصری بوده که با هویتی جعلی برای نفوذ در اسرائیل انتخاب می‌شود و حوادثی هیجان‌انگیز و پرفراز و نشیب را رقم می‌زند.

این کتاب به قلم صالح مرصی تالیف و عبدالمهدی آگاه‌منش آن‌را به فارسی ترجمه کرده است.
 
در برشی از کتاب می‌خوانیم: «مرد یهودی به درجه‌ای از مستی می‌رسید که زبانش باز می‌شد و در همین زمان، هوشیاری جوان به نهایت خود می‌رسید؛ زیرا این موجود دائم‌الخمر، سری‌ترین مسائل امنیتی اسرائیل را برملا می‌کرد. رأفت در یکی از نامه‌های سری خود نوشت: «... بعد از چند جام که بالا کشید، نمی‌توانستم تشخیص بدهم که این مرد تنومند، زنده است یا مرده. تنها نشانه زنده بودن او، نفس کشیدنش بود... نمی‌توانستم بدانم که او خواب است یا بیدار، از روی اراده سخن می‌گوید یا این‌که کلمات، بی‌اراده از دهان او خارج می‌شوند... کافی‌ست یک سؤال از او بپرسم تا او به طور کامل صحبت کند؛ گویی ضبط صوتی است که دکمه آن را فشار داده باشی.
چند ساعت پیش، تلگرافی فوری و رمزدار رسیده بود. در آن ساختمان یک نفر در انتظار مرد مسافر بود. نامه‌ای که صبح دیروز از تل آویو ارسال شده بود، موضوع جلسه بود.
نامه اطلاعات شگفت‌انگیزی را در برداشت که بسیار غیرقابل تصور بود.
منبع اطلاعات به سرگرد جادوسکی نسبت داده شده بود که عضو هیئت ستاد ارتش اسرائیل بود. نامه حاوی اخباری از حمله سه‌گانه اسرائیل، انگلیس و فرانسه در چند روز آینده بود.
در حقیقت این نامه حاوی اطلاعات سری بود که یک روز قبل به مصر رسیده و از سوی دو منبع در پاریس ارسال شده بود.
آخرین کلماتی که در نامه آمده بود، این بود: «نمی‌دانم چه کنم اگر به خدمت سربازی دعوت شوم. آیا ممکن است علیه کشورم سلاح به دست بگیرم؟ که در این صورت خداوند بزرگ مرا بیامرزد.»
 
چاپ سوم کتاب «نفوذ در موساد» همزمان با ایام‌ «روز قدس» در قطع رقعی به بهای 36 هزار تومان از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.
 
علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir با تخفیف ویژه این کتاب را تهیه و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276399