از ۲۸ الی ۳۰ خرداد ماه صورت می‌گیرد؛

رقابت ۵۶ کتابدار در نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
 
 
پس از مشارکت و رقابت 1556 کتابدار شرکت‌کننده در نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سطح منطقه‌ای، ۵۶ کتابدار به مرحله ملی جشنواره راه یافتند که با رقابت در مرحله نهایی از ۲۸ لغایت ۳۰ خردادماه، نفرات برگزیده این جشنواره معرفی خواهند شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با توجه به اهمیت و نقش موثر قصه‌گویی در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی به کودکان و نوجوانان و به منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل و همچنین ضرورت آموزش و تقویت مهارت‌های قصه‌گویی در میان کتابداران کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار فراخوانی در آذر ماه سال ۱۳۹۷ آغاز به کار کرد.

براساس فراخوان منتشر شده استان‌های مختلف کشور در یک تقسیم‌بندی هشتگانه با محوریت هشت استان گیلان، تهران، مرکزی، همدان، فارس، آذربایجان غربی، خوزستان و خراسان رضوی، اقدام به دعوت از کتابداران علاقه‌مند برای شرکت در این رقابت کردند. مهلت اولیه شرکت در جشنواره قصه‌گویی نهاد نیز تا ۲۰ آذر ماه سال ۹۷مقرر شده بود که با توجه به استقبال شرکت‌کنندگان، ادامه روند ثبت نام تا هشتم دی‌ماه تمدید شد که در مجموع 1556کتابدار موفق به ثبت نام و ارسال اجرا و قصه‌گویی خود به دبیرخانه این جشنواره شدند.

داوری اولیه این آثار توسط هشت نفر از کتابداران با تجربه در حوزه قصه‌گویی از استان‌های اصفهان، البرز، فارس، مازندران، همدان، خوزستان، کرمان و یزد صورت پذیرفت و افراد منتخب  به میزبانی  مناطق هشت‌گانه این جشنواره از ۲۵ دی ماه تا ۱۳ اسفندماه سال ۱۳۹۷ به رقابت پرداختند که در نهایت ۵۶ کتابدار در سطح منطقه‌ای برگزیده و بخش ملی راه یافتند.

۵۶ برگزیده این جشنواره در سطح منطقه‌ای شامل ۹ کتابدار مرد و ۴۷ کتابدار زن از ۳۰ استان مشارکت داشته‌اند که بر این اساس نمایندگانی از همه استان‌های کشور به غیر از استان سیستان و بلوچستان در جشنواره ملی قصه‌گویی حضور خواهند داشت. همچنین علاوه بر کتابداران نهاد، ۱۴ کتابدار از کتابداران آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سایر مراکزی که هیچ ارتباط ساختاری با نهاد ندارند، در این جشنواره مشارکت داشته‌اند.

لازم به ذکر است نخستین جشنواره ملی قصه‌گوئی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از ۲۸ لغایت ۳۰ خردادماه به میزبانی استان مازندران برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276763