مددجوی دیروز، نویسنده و ناشر امروز

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۸
 
 
یک مددجوی دامغانی با حمایت‌های کمیته امداد و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی هم‌اکنون بیش از صد عنوان کتاب به قلم خود به چاپ رسانده و صاحب دفتر انتشارات شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان به نقل از کمیته امداد، حسنا وفایی‌نژاد، مددجوی کارآفرین شهرستان دامغان از رسیدن به آرزوی دوران کودکی خود گفت و اینکه با حمایت‌های کمیته امداد و دریافت مشاوره و تسهیلات اشتغال‌زایی علاوه بر راه‌اندازی انتشاراتی هم‌اکنون صاحب چندین عنوان کتاب است.

وفایی‌نژاد با بیان اینکه پدرم کارگر و مادرم خانه‌دار و ساکن روستای تویه دروار دامغان بودیم، افزود: تصمیم گرفتم از محدود شدن در روستا و داشتن یکی زندگی معمولی رها شوم و رنگ تازه‌ای به زندگی خود بدهم.

این بانوی کارآفرین دامغانی سرآغاز آشنایی خود با کتاب و نویسندگی را به سال ۸۲ و زمانی که دانشجوی رشته روان‌شناسی دانشگاه دامغان بوده است، برگرداند و گفت: برای کمک‌هزینه تحصیلی به‌عنوان بازاریاب و فروشنده کتاب‌های درسی، رمان و دیوان شعر در شهرستان‌های مختلف استان سمنان مشغول به کار شدم.

وی با یادآوری مطالعه آثار متعدد و افزایش علاقه‌اش به نویسندگی در ایام تحصیل و چاپ چند مقاله علمی و ادبی در هفته‌نامه‌های استان سمنان و سه عنوان کتاب تا پایان سال ۸۷، ادامه داد: در سال ۸۷ بعد از گذراندن دورهای فشرده «آموزش ناشران» با کسب رتبه برتر موفق به دریافت پروانه انتشارات شدم.

وفایی‌نژاد از سال‌ها پیگیری برای راه‌اندازی انتشاراتی و برخورد با درهای بسته در این مسیر گفت و عنوان کرد: در سال ۹۱ با دریافت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی اشتغال‌زایی کمیته امداد دفتر انتشارات خودم را در شهرستان دامغان راه‌اندازی کردم.

این بانوی کارآفرین دامغانی به فعالیت چندساله خود در این زمینه در شهرستان دامغان و نبود بازار مناسب برای انتشار و فروش کتاب اشاره کرد و گفت: اوایل سال ۹۳ در میدان فردوسی تهران یک فضای 10 متری را برای محل کار اجاره کردم.

مدیر انتشارات نشر تحول به حضور در نمایشگاه‌های مختلف کتاب تهران در شهر آفتاب و مصلی تا شناخته شدن آثار و انتشاراتش اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دفتر کاری با مساحت ۳۰ اجاره کرده‌ام و آن را در اختیار دارم.

وفایی‌نژاد که هم‌اکنون برای 10 نفر فرصت شغلی غیرمستقیم در سرفصل‌های چاپ کتاب، مؤلفان، مترجمان، طراحان کتاب، تصویرسازان و  سه فرصت شغلی مستقیم ایجاد کرده است، گفت که آماده همکاری با کمیته امداد برای ایجاد شغل برای مددجویان تحت حمایت این نهاد است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277342