​فرماندار شمیرانات خبر داد؛

آلاچیق رستوران‌های شمیرانات به نام کتاب‌ها نامگذاری می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۸
 
 
شهریور در جلسه «کتاب پایتخت» آلاچیق رستوران‌های سطح شهرستان در راستای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی به نام کتاب‌ها، نویسنده‌ها و شعرا نامگذاری و قفسه دیوان شعرا در آن‌ها جانمایی شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات، سیاوش شهریور، فرماندار شهرستان شمیرانات در این نشست اظهار داشت: آسیب فقط اجتماعی نیست؛ آسیب‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بسیار خطرناک‌تر هستند و آسیب اجتماعی از دل این نوع آسیب‌ها پدیدار می‌شود.

وی ادامه داد: سواد سیاسی اهمیت بسیار زیادی دارد و زمینه‌ساز سواد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است.

این مقام مسئول افزود: کتاب و کتابخوانی آغاز توسعه یافتگی، رونق اقتصادی و استفاده از تجارب بشری است.

فرماندار شمیرانات خاطرنشان کرد: اگر خواهان ترقی، پیشرفت و بهبود ارزش‌های جامعه هستیم باید کتابخوانی را ترویج کنیم؛ مهم‌ترین رسالت آموزش و پرورش ایجاد علاقه کتابخوانی در دانش‌آموزان است. اخلاق و دانایی اساس شرافت و سعادت جامعه است.

شهریور در ادامه  بیان کرد: هر دهیاری باید یک کتابخانه سیار یا ثابت در روستا ایجاد کند تا اوقات فراغت کودکان و نوجوان به‌ویژه در تابستان با کتاب سپری شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات نیز در این جلسه اعلام کرد: این شهرستان در جام باشگاه‌های کتابخوانی رتبه نخست ملی را کسب کرد.

عبدالرضا علی‌پناه افزود: وظیفه ما مسئولان است که به واسطه برگزاری نشست خبری و دیگر برنامه‌ها به‌صورت گسترده به این مسائل بپردازیم و درباره آن‌ها گفت‌و‌گو داشته باشیم.

وی بیان کرد: انتخاب پایتخت کتاب براساس ملاک‌های خاص هر ساله برگزار می‌شود و به شهر منتخب بودجه بسیار خوبی در خصوص تجهیز و توسعه فرهنگ مطالعه تخصیص می‌دهند بنابراین همواره در تلاش هستیم تا شمیرانات همانند قبل در این حوزه پیشتاز باشد.

این مقام مسئول گفت: روستاهای دوستدار کتاب نیز انتخاب می‌شوند که کارهای ابتکاری و نو مثل نقد کتاب و نقاشی کتاب در دیوارهای روستایی در این حوزه می‌تواند اثربخش باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278928