پژوهشگاه حوزه و دانشگاه «روش‌های تفسیری» را منتشر کرد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
 
 
کتاب «روش‌های تفسیری» تألیف حجت‌الاسلام سید رضا مؤدب و محمدرضا عزتی فردوئی به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «روش‌های تفسیری» تألیف حجت الاسلام سید رضا مؤدب و محمدرضا عزتی فردوئی به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شد.
 
مفسران فریقین به خصوص مفسران امامیه از عصر رسالت تا کنون برای فهم معانی و مقاصد آیات قرآن کوشش نموده و هر یک با توجه به مکتب تفسیری خویش، روش و گرایش خاصی را در تفسیر قرآن انتخاب نموده‌اند.
 
در کتاب درسنامه روش‌های تفسیری به بررسی روش‌ها و گرایش‌های تفسیری پرداخته و تلاش شده تا در شانزده درس روش‌های تفسیری قرآن به قرآن، روایی، عقلی و نیز گرایش‌های تفسیری ادبی، کلامی، علمی، اجتماعی و عرفانی بررسی شود.
 
در ذیل هریک از دروس به مطالبی از جمله مفهوم شناسی، پیشینه، مبانی، آسیب ها و مهمترین تفاسیر هر یک از روشها و گرایشهای تفسیری اشاره شده و در پایان هر درس نیز چکیده، پرسش، پژوهش و منابع برای مطالعه بیشتر بیان شده که مناسب است دانشجویان با همکاری استادان در یادگیری مباحث کتاب حاضر به آنها توجه بیشتری داشته باشند.
 
کتاب روش‌های تفسیری تألیف حجت‌الاسلام سید رضا مؤدب و محمدرضا عزتی فردوئی اخیرا به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در ۲۳۹ صفحه به بهای ۲۴۰۰۰۰ ریال منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279532