معرفی نامزدهای داستان بلند و رمان جایزه «شهید اندرزگو»

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
 
 
دبیرخانه نخستین دوره جایزه ادبی «شهید اندرزگو» اسامی نامزدهای بخش داستان بلند و رمان خود را اعلام کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) اسامی نامزدهای بخش داستان بلند و رمان این رویداد به شرح زیر اعلام شده است:

- «اوسنه گوهرشاد» نوشته سعید تشکری/ انتشارات به‌نشر

- «عاشقی به سبک ون‌گوگ» نوشته محمدرضا شرفی‌خبوشان/ انتشارات شهرستان ادب

- «گرگ‌سالی» نوشته امیرحسین فردی/ انتشارات سوره مهر

- «مستوری» نوشته صادق کرمیار/ انتشارات جمکران

- «من پسر شاه نیستم» نوشته اصغر فکور/ انتشارات موزه عبرت

- «وقت معلوم» نوشته مهدی کفاش/ انتشارات شهرستان ادب

بنا بر اعلام دبیرخانه، شش نامزد نهایی بخش داستان بلند و رمان این جایزه از میان بالغ بر ۶۵ کتاب داستانی ارزیابی‌شده توسط داوران منتخب معرفی شده‌اند. آثار نامزد این بخش در حال حاضر به قسمت آرای نخبگانی راه یافته‌اند و قرار است در مرحله نهایی نیز ۱۰ نفر از نخبگان حوزه ادبیات داستانی بزرگسال، آنان را به داوری و رأی بگذارند تا در نهایت، از دو اثری که بیشترین تعداد آرا را کسب کرده‌اند، در مراسم اختتامیه جایزه «شهید اندرزگو» تقدیر شود. 

اولین دوره جایزه ادبی «شهید اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان بلند و رمان بزرگ‌سال، داستان کودک و نوجوان و نیز روایت تاریخ برگزار می‌شود.

همچنین آثار تولیدی اعم از نشر و بازنشر در سال‌های ۹۶،۹۵ و ۹۷ که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند. 

این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود و برگزیدگان آن طی مراسمی در سوم شهریور در حوزه هنری معرفی خواهند شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279688