در نیمه نخست دی

جایزه شعر «حسین منزوی» برندگانش را می‌شناسد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۴۷
 
 
مریم جعفری‌آذرمانی، دبیر نخستین جایزه شعر «حسین منزوی» از معرفی برگزیدگان این جایزه در نیمه نخست ماه آینده خبر داد. مراسم پایانی جایزه منزوی در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می‌شود و ۶ برگزیده این جایزه لوح یادبود و تندیس جایزه منزوی را دریافت خواهند کرد._
مریم جعفری‌آذرمانی
 
مریم جعفری‌آذرمانی
مریم جعفری‌آذرمانی در گفت وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با بیان اینکه داوری آثار جایزه شعر «حسین منزوی» مراحل پایانی خود را سپری می کند گفت: حدود دو هزار غزل از ۳۰۰شاعر به دبیرخانه این جایزه ارسال شد که داوران سه نفر را به عنوان برگزیده اول تا سوم معرفی  مي كنند و از سه شاعر دیگر نیز تقدیر می‌شود.

جعفری‌آذرمانی که خود به همراه محمدعلی بهمنی،مهرنوش قربانعلی و محمد سلیمانی داوری آثار رسیده به این جایره را بر عهده دارد عنوان کرد: این جایزه با هزینه شخصی علاقه مندان به حسین منزوی برگزار  می‌شود.
 
وی تصریح کرد: در صورت ادامه یافتن این جایزه در سال های آینده، داوران؛ برگزیدگان جشنواره را از میان صاحبان آثار منتشر شده به صورت کتاب، انتخاب خواهند کرد. 

به گفته وی مراسم پایانی جایزه منزوی در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می شود. آذرمانی زمان دقیق برگزاری مراسم پایانی را نامعلوم دانست.

وی افزود: ۶ برگزیده این جایزه لوح یادبود و تندیس جایزه منزوی را دریافت خواهند کرد.

حسین منزوی  پائیز ۱۳۲۵ متولد شد. اولین دفتر شعر او در سال ۱۳۵۰ با همکاری انتشارات «بامداد» به چاپ رسید. در دهه ۵۰، منوچهر آتشی نقش مهمی در معرفی منزوی به جامعه ادبی کشور داشت.

این غزلسرا در سال ۱۳۸۳ بر اثر بیماری ریوی و عوارض ناشی از بیماری سرطان، در تهران درگذشت و در کنار مزار پدرش در زنجان به خاک سپرده شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 30486