در موزه سندوزي برگزار مي‌شود

نمايشگاه نقاشي منتشر شده در كتاب «آواي رنگ»

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۰۸
 
 
نمایشگاه آثار نقاشی و اشعار دکتر «نینا رهشناس» و کارگاه نقد و بررسی وضعیت ادب و هنر ایران در موزه دکتر سندوزی برگزار می‌شود._
تصوير تزيينی است
 
تصوير تزيينی است
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومي موزه دكتر سندوزي، این برنامه در قالب ویژه برنامه‌های کارگروه‌های تخصصی باشگاه پزشکان هنرمند با عنوان «ادب و هنر» برگزار مي‌شود.

در مراسم افتتاح نمایشگاه آثار دكتر «رهشناس» که روایت‌گر هنر نقاشی ایران است، با برپایی کارگاهی تخصصی، شماری از استادان و اعضای انجمن خوشنویسان ایران به بررسی تاریخ هنر در ایران و وضعیت کنونی آن مي‌پردازند. 

«محمد بقایی ماکان»، عضو هیات علمی دانشگاه و پژوهشگر حوزه ادبیات و هنر، «جواد بختیاری» مدرس دانشگاه و عضو انجمن خوشنویسان، «حجت‌الله شکیبا» پژوهشگر و هنرمند، از استادان و صاحب‌نظرانی هستند که در این نشست کارگاهی سخنرانی خواهند کرد.

«نینا رهشناس» فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید بهشتی در رشته دندانپزشکی است و مجموعه اشعارش با نام «آوای رنگ»  همراه آثار وی به چاپ رسیده است. 

ترجمه و تالیف ۶۲ اثر در حوزه ادبیات، فلسفه، تاریخ و ادیان، نزدیک به سه دهه فعالیت در زمینه اقبال‌شناسی و تدوین مجموعه ۲۴ جلدی «بازشناسی آثار و افکار اقبال در ۱۰ هزار صفحه»، مولف کتاب «اقبال و ۶ فیلسوف غربی» از جمله فعالیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیق در کارنامه دکتر محمد بقایی ماکان است. 

حجت‌الله شکیبا نيز نمایشگاه‌های متعددی را در ایران و جهان برگزار كرده و از تالیفات وي مي‌توان به «نقاشی‌های شکیبا؛ با مقدمه دکتر جواد مجابی»، «مجموعه سه رنگ ‌عشق»، «مجموعه نرگس‌خاتون»، «مجموعه ایرانشهر»، «کتاب خیام»، «ایراندخت»، «نقش عکس در هنر ایران» اشاره كرد. 

دکتر جواد بختیاری نيز صاحب ۱۵ عنوان کتاب از آثار نقاشی، خوشنویسی و نقاشی خط است.

این نمایشگاه از (۱۰ بهمن) به مدت یک هفته همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۷ در موزه دکتر سندوزی به نشانی میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان دوازدهم، شماره ۳۱ ميزبان علاقه‌مندان است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 33018