نگرانی فزآینده از تعطیلی بخش کتاب روزنامه‌ها

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۵۲
 
 
ناشران کتاب از تحولات اخیری که در بخش‌های مربوط به ادبیات و کتاب روزنامه‌های غربی در حال روی دادن است، به شدت نگران‌اند.
نگرانی فزآینده از تعطیلی بخش کتاب روزنامه‌ها
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از بوک‌سلر، بعد از این که روزنامه واشنگتن‌پست اعلام کرد به زودی بخش موسوم به «جهان کتاب» خود را که به بررسی و معرفی کتاب می‌پردازد، تعطیل خواهد کرد، اواسط هفته قبل نیز یک رویداد دیگر در حوزه ادبیات و کتاب نگرانی ناشران را بیشتر کرد.

«سوزی فیی» دبیر بخش ادبیات و کتاب روزنامه ایندیپندنت، بعد از يازده سال فعالیت در این روزنامه و در چارچوب تعدیل 90 نیروی انسانی که ایندیپندنت انجام داد، این روزنامه را ترک کرد و بنا به گزارش‌های موجود، آینده بخش کتاب روزنامه ایندیپندنت در پرده ابهام فرو رفته است. پیش از این در ماه دسامبر 2008 «سم لیث» دبیر بخش ادبیات روزنامه دیلی‌تلگراف نیز مجبور شد شغل خود را ترک کند.

مجموع این تحولات ناشران را نسبت به آینده وضعیت کتاب و ادبیات در روزنامه‌ها به شدت نگران کرده است.

«راچل الکساندر» مدیر يك موسسه تبلیغاتی در اين باره می‌گوید: ما از وضعیت کنونی به شدت نگرانیم، به وبژه نگرانی بزرگی درباره آنچه در آمریکا در حال رخ دادن است، وجود دارد. اگر روند از دست دادن صفحات کتاب آغاز شود، فرهنگ کتاب نیز در نتیجه آن تغییر خواهد کرد. اثرات مرور کتاب‌ها در فروش آنها بسیار اساسی است و همانطور که می دانیم، صفحات کتاب خوانندگان ويژه خود را دارند.

وی افزود: البته فرصت مرور کتاب‌ها از طریق اینترنت بسیار خوب است ولی باید یک مکان برای معرفي کتاب‌های خوب در روزنامه‌ها نیز وجود داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 34217