دهکده شاهنامه ساخته می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۵۹
 
 
بنیاد فروسی قصد دارد تا زادگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی را به دهکده شاهنامه تبدیل کند.ساخت فرهنگسرا و سالن اجتماعات برای نشست های تخصصی درباره ابعاد وجودی فردوسی و تفسیر شاهنامه و همچنین نصب نقاشی های ملهم از داستان های شاهنامه از اقداماتی برای تبدیل روستای پاژ به اين دهکده است.
دهکده شاهنامه ساخته می‌شود
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ،دکتر محمد حسین طوسی وند،بنیانگذار بنیاد فرودسی با بیان این مطلب گفت:روستای پاژ که محل تولد فردوسی است در 12 کیلومتری مشهد قرار دارد ولی متاسفانه کمتر کسی به این روستا مي‌رود.

وی که خود متولد این روستاست،ادامه داد:ساخت فرهنگسرا و سالن اجتماعات برای نشست های تخصصی درباره ابعاد وجودی فردوسی و تفسیر شاهنامه و همچنین نصب نقاشی های ملهم از داستان های شاهنامه در این فرهنگسرا از اقداماتی است که برای تبدیل روستای پاژ به دهکده شاهنامه صورت می گیرد.

دکتر طوسی وند که متخصص مغز و اعصاب و ساکن آلمان است،همچنین از اقدامات صورت گرفته برای ثبت شاهنامه در فهرست میراث معنوی یونسکو خبر داد و گفت:به جرات می توان گفت اگر شاهنامه نبود ایرانی نیز نبود، برای همین باید این میراث مکتوب ایرانی را جهانی کرد و در همین زمینه اقداماتی نیز صورت گرفته است.

بنیاد فردوسی در سال 1382 تاسیس شد.از اقدامات این بنیاد گردآوری تمام کسانی است که به گونه ای درباره فردوسی تحقیق کرده اند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3991