نویسنده پزشک سوری برنده بهترین پژوهش «علوم پزشکی اسلامی» شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۰۱
 
 
سازمان «علوم پزشکی اسلامی» که مقر آن در کویت است، دکتر «محمد فواد الذاکری» پزشک سوری را برنده این سازمان در بخش تشخیص طبی و تحقیق میراث پزشکی بر اساس اصول فن پژوهش دانست.\
نویسنده پزشک سوری برنده بهترین پژوهش «علوم پزشکی اسلامی» شد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روزنامه سوری تشرین، وی به دلیل تلاش‌های بسیار در زمینه میراث علمی عربی که به نوشتن کتاب «پزشکی دندان و جراحی صورت در تمدن اسلامی عربی» منجر شد، این جایزه را دريافت كرد.

کتاب پزشکی دندان و جراحی صورت در تمدن اسلامی عربی، نخستین کتاب منتشر شده درباره تاریخ علم دندانپزشکی و جراحی صورت در تمدن عربی اسلامی است که توسط این پژوهشگر تهیه شده است.

این کتاب بخش‌های مختلفی درباره میراث پزشکی عربی دارد که از جمله آنها می‌توان به «اسطوره کرم دندان در زمان‌های قدیم»، «خبرگی پزشکی در شرع اسلامی»، «راه‌های مصطلح دندان‌پزشکی در تمدن عربی» و «تلاش پزشکان قدیم در مبارزه با مواد مخدر» اشاره کرد.

«الذاکری» در این کتاب همچنین به تجربه پزشکان و فیلسوفان قدیم علم پزشکی از جمله فیلسوفان یونانی مانند بقراط و جالینوس نیز - که به اعتقاد بسیاری از محققان و پژوهشگران علم پزشکی سنگ بنای علم پزشکی جدید و معاصر را گذاشته‌اند- مي‌پردازد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 40071