جوان از منظر معصومان(ع) در آستانه انتشار

 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۲۵
 
 
جدیدترین کتاب حجت‌الاسلام محمد جواد مروجی طبسی با عنوان «جوان از منظر معصومان(ع)» از سوی موسسه بوستان کتاب منتشر می‌شود./
تصوير كتاب
 
تصوير كتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالهادی اشرفی، مدیر تولید موسسه بوستان کتاب، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به مضامین اين کتاب، جوانی، بهاری است که در آن سرنوشت انسان، رقم می‌خورد، شخصیت او شکل می‌گیرد و استعدادهایش بارور و پایه‌های دینی و عقیدتی‌اش مستحکم می‌شود. 

وی افزود: بر اساس دیدگاه‌های نویسنده کتاب، بی‌دليل نیست که بر  استفاده صحيح از دوران جوانی، تکیه فراوان شده و معصومین(ع) از ما خواسته‌اند از این بهار ارزشمند، اما کوتاه و زودگذر، به‌طور کامل بهره بریم. کتاب حاضر، خلاصه‌ای از گفتارها و رهنمودهای تربیتی و اخلاقی معصومین(ع) به این نسل پر نشاط است.

حجت‌الاسلام اشرفی، یادآور شد: حجت‌الاسلام محمد جواد مروجی طبسی، نویسنده کتاب، سال ۱۳۳۱ در نجف اشرف در خانواده‌ای روحانی متولد شد. پدر وي مرحوم آیت‌الله العظمی حاج شیخ محمد رضا طبسی، سال 1345 هجری قمری از قم به حوزه نجف اشرف هجرت کرد تا از محضر پر فیض بزرگانی چون مرحوم نایینی، آقا ضیاء عراقی و سید ابوالحسن اصفهانی(ره) بهره جوید. او پسرش را در راستای تکمیل دروس این حوزه راهنمایی کرد و همراه از مشوقان و راهنمایان وی بود. 

حجت‌الاسلام اشرفی، با اشاره به این که از این نویسنده و محقق، بیش از ۹۷ کتاب به زبان‌های فارسی و عربی در زمینه‌های فقه و اصول، احکام و قوانین شرعی و اسلامی، اهل‌بیت پیامبر(ع)، داستان‌هایی از صدر اسلام و ... تألیف و منتشر شده، گفت: از تحصیلات حوزوی او می‌توان به مطالعه دورس خارج فقه و اصول اشاره کرد. عضویت در هیأت علمی بعثه مقام معظم رهبری نیز از دیگر فعالیت‌های اجرایی این پژوهشگر و نویسنده دینی به شمار می‌آید.

مدیر تولید موسسه بوستان کتاب، تصریح کرد: کتاب‌های اصحاب سبت، حياة الامام العسكري، حقوق فرزندان در مكتب اهل‌بيت(عليهم السلام)، نقش زنان مسلمان در جنگ، خورشيد كعبه، زنان در حكومت امام زمان(عج)، جانبازان حماسه عاشورا، فاطمه الگوي حيات زيبا، نظارت بر دولت و پرسمان مهدويت از تألیفان ارزنده این محقق دینی به زبان فارسی، محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به این موضوع که از اين نويسنده معاصر، کتاب‌هاي زيادي به زبان‌هاي عربي و فارسي به چاپ رسيده،بیان داشت: از جمله آثار وی، مي‌توان کتاب‌هاي حياة الصديقة الفاطمة(ع)، وقايع طريق امام حسين(ع) من مکه الي کربلا، قم عاصمة الحضارة الشيعية، البکاء علي الميت علي ضوء السنة و السيرة، اقرا ثم تزوج، جانبازان حماسه عاشورا، نظارت بر دولت، بامداد بشريت، ملکوت مني و ... را نام برد.

چاپ اول كتاب «جوان از منظر معصومان(ع)» در شمارگان 1500 نسخه، 144 صفحه، قطع رقعی و جلد شومیز به زودی روانه بازار نشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 42982