سومین جشنواره کتاب آمریکا - آفریقا برگزار مي‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۷
 
 
سومین جشنواره کتاب آمریکا – آفریقا شنبه هفته آینده در شهر آستين آمريكا برگزار می‌شود. جشنواره امسال از این جهت که باراک اوباما رییس جمهور آمریکا به عنوان نخستین رییس جمهور آفریقایی تبار وارد کاخ سفید شده، اهمیت زیادی دارد./
سومین جشنواره کتاب آمریکا - آفریقا برگزار مي‌شود
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از «نیوز سون آستین» این جشنواره یک روزه با همکاری موزه تاریخ حکاکی آستین برگزار خواهد شد و هدف آن تقویت كتاب خواني و همچنین تجلیل از کتاب‌هایی است که توسط آمریکایی‌های آفریقایی تبار یا درباره آنها نوشته شده است.

در این جشنواره، فعالیت‌ها و برنامه‌هایی برای کودکان و بزرگسالان از جمله داستان خوانی، نقاشی کودکان و همچنین ملاقات و تجلیل از نویسندگان برجسته برگزار خواهد شد.

نویسندگان برجسته‌ای مانند «آنت گوردون ریدز» برنده جایزه پولیتزر در بخش تاریخ و همچنین «کارلا هاریس» نویسنده با سابقه حضور خواهند یافت.

نویسندگان دیگری مانند «برنیس مک فادن» و «آنیتا ریچموند بانکلی» نویسنده اهل تگزاس و برخی دیگر از نویسندگان محلی نیز در این جشنواره حضور خواهند یافت.

نخستين جشنواره سالانه کتاب آمریکا – آفریقا روز سی‌ام ژوئن 2007 توسط شرکت کتاب فولک تیبل و با همكاري گروه ادبیات و کتابخانه عمومی شهر آستین برگزار شد. جشنواره امسال از این جهت که باراک اوباما رییس جمهور آمریکا به عنوان نخستین رییس جمهور آفریقایی تبار وارد کاخ سفید شده، اهمیت زیادی دارد.

حضور برندگان جایزه پولیتزر در جشنواره امسال نیز بر اهمیت آن افزوده است به ویژه آنکه برخی معتقدند، جایزه کتاب پولیتزر كه دو ماه پيش برگزار شد، نیز تحت تاثیر تحولات کاخ سفید قرار داشت و موضوع سیاه‌پوستان محور اصلی انتخاب برندگان جایزه پولیتزر بوده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 43022