آگاممنو نیزم، نمايشي اقتباسي از اساطير

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
نمایش آگاممنو نیزم به نویسندگی و کارگردانی محمد میر علی اکبری از ابتدای خرداد ماه در تالار خانه نمایش اداره برنامه های تئاتر روی صحنه است.
اجراي نمايش
 
اجراي نمايش
محمد میر علی اکبری نویسنده و کارگردان تئاتر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،گفت: بعد از دو سال ونیم دور بودن از تئاتر و آخرین اجراي  "هملت ماشین" در خانه هنرمندان فرصتی پیش آمد که نمایش آگاممنونیزم را بر روی صحنه بیاورم.       

وی ادامه داد:آگاممنونیزم اقتباسی خاص و آزاد از اساطیر یونان است، این بار تروا ،آگاممنون فرمانده کل قوای یونان،فرزندانش،خون وانتقام اساطیر یونان خدایانش،سردارانش وقربانیانش بعد از 2500 سال هنوز زنده و پر حرف  هستند. 
 
میر علی اکبری اضافه کرد:تا وقتی انسان نفس مي كشد اساطیر به قوت خود باقي هستند،صورت عوض می شود ولی سیرت حتی در کنج خانه ها، آشپزخانه و همه جا  نفس می کشد. 

وی با اشاره به اینکه هزاره سوم آغاز شده ولی هنوز جنگ در گوشه کنار این پنج قاره فریاد می کند،گفت: کاساندر،دختر پریام، شاهزاده تروا از2500 سال پیش همواره در حال پیشگویی است او تا ده هزار دیگر نیز هشدار خواهد داد و آژیر قرمز می کشد ولی هیچ گوشی بدهکار آینده بینی کاساندر نیست. بشریت محکوم است که تا ابد هشدارهای کاساندر را باور نکند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 4345