اهدای بورس مطالعاتی کتابخانه کودکان مونیخ به ۱۵ پژوهشگر ادبی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۵۹
 
 
کتابخانه کودکان مونیخ که بزرگ‌ترین کتابخانه در حوزه ادبیات کودک و نوجوان جهان به شمار می‌آید امسال نیز همچون‌ سال‌های گذشته به ۱۵ پژوهشگر و منتقد ادبیات بورس مطالعاتی اهدا می‌کند.کتابخانه مونیخ با سابقه‌ای ۵۰ ساله دارای کتابخانه‌ای است که در آن ۶۰۰ هزار عنوان کتاب نگهداری می‌شود.\
نمایی از کنابخانه مونیخ
 
نمایی از کنابخانه مونیخ
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، زمان این بورس مطالعاتی بین ۶ هفته تا سه ماه است و هر فرد فقط یکبار می‌تواند از این بورس استفاده کند. 

علاقه‌مندان به دریافت این بورس تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۰۹ (۸ مهر ۱۳۸۸) فرصت دارند فرم ویژه‌ای را در پایگاه اینترنتی کتابخانه مونیخ به آدرس www.ijb.de تکمیل کنند.

آشنا بودن به زبان انگلیسی و ارایه پژوهشی متناسب با ادبیات کودک و نوجوان دو شرط اصلی پذیرفته شدن برای این بورس مطالعاتی است.

ترانه مطلوب محقق و پژوهشگر ادبي كودك و نوجوان ايران سال گذشته(۲۰۰۸ میلادی) موفق به دریافت این بورس مطالعاتی برای مدت سه ماه شد.

کتابخانه مونیخ با سابقه‌ای ۵۰ ساله دارای کتابخانه‌ای است که در آن ۶۰۰ هزار عنوان کتاب نگهداری می‌شود و از شهرت بالایی در سراسر جهان برخوردار است.

سعید میرهادی، وحید طوفانی، محمد حدادی، نوشین موسوی، محمد هادی محمدی، زهره قائینی، منصوره شجاعی، معصومه انصاریان، حمیدرضا شاه‌آبادی و  رضی هیرمندی خدادادی از جمله ایرانیانی هستند که از این بورس تحقیقاتی استفاده کرده‌اند.

بودجه این بورس مطالعاتی از سوی وزارت خارجه جمهوری فدرال آلمان تامین می‌شود.

کتاب‌هایی به ۱۳۰ زبان دنیا در این کتابخانه نگهداری می‌شوند که بخش مهمی از آنها کتاب‌های تاریخی و کمیابند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 48022