«چارلز ديكنز» از راه مي‌رسد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۹:۲۸
 
 
حبيب يوسف‌زاده، نويسنده‌ي كتاب‌هاي كودك و نوجوان، داستان زندگي «چارلز ديكنز»، نويسنده‌ي مشهور انگليسي را منتشر مي‌كند.
«چارلز ديكنز» از راه مي‌رسد
 
ايبنا نوجوان: «حبيب يوسف‌زاده»، در حال نگارش زندگي «چارلزديكنز» به عنوان پنجمين جلد از مجموعه‌ي «استادان داستان» است. 

«چارلز ديكنز» به عنوان یکی از برترین نویسندگان انگلیسی زبان، به دليل داستان‌سرایی و خلق شخصیت‌های به یادماندنی، محبوبیت جهانی کسب کرده ‌است. از آثار اين نويسنده می‌توان، «دیوید کاپرفیلد»، «آرزوهای بزرگ»، «الیور تویست» و «داستان دو شهر» را نام برد. 

آقاي «يوسف‌زاده» در نگارش زندگي‌نامه‌ي خالق «اليور تويست» علاوه بر بيان نكته‌هايي از ماجراها و سختي‌هاي اين نويسنده براي خلق آثار باارزش، فنون نگارش و نويسندگي را نيز به نوجوانان آموزش مي‌دهد.
نگارش اين كتاب تا يك ماه ديگر به پايان مي‌رسد و براي چاپ به نشر «رويش» سپرده مي‌شود. 

تا كنون چهار جلد از مجموعه‌ي «استادان داستان» با پرداختن به زندگي‌ «آنتوان چخوف»، «لئو تولستوي»،‌«ارنست همينگوي» و «گابريل گارسيا ماركز» آماده شده است كه در آينده‌ي نزديك از سوي نشر رويش در اختيار نوجوانان قرار مي‌گيرد. اين مجموعه، دست كم 10 جلد خواهد داشت. 

آقاي يوسف‌زاده، دستي هم بر ترجمه دارد و يكي از دو مترجم جلد ششم «هري‌پاتر» است. مهرماه كه بيايد، نام او را در ماهنامه‌ي «رشد نوجوانان» هم به عنوان سردبير مي‌بينيد.

 از جمله‌ي آثار اين نويسنده، محقق و مترجم، مي‌توان به مجموعه خاطرات «حسن رستگارپناه» از سرداران شجاع دفاع مقدس در استان كردستان در كتابي به نام «شب‌هاي كمين» اشاره كرد. 

«يوسف‌زاده»، همچنين به «ايبنا نوجوان» گفت مجموعه داستان‌هاي كوتاهي در دست نوشتن دارد كه در آينده‌ي نزديك آن‌ها را منتشر خواهد كرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 49463