۱
 
مجموعه شعر جديد كبيري

«دامنم را مي‌تكانم از ابر» منتشر مي‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۵۰
 
 
مجموعه شعر جديد ناهيد كبيري با عنوان «دامنم را مي‌تكانم از ابر» شامل 34 قطعه شعر آزاد به زودي توسط نشر ثالث منتشر و روانه بازار كتاب مي‌شود.\
ناهيد كبيري
 
ناهيد كبيري
ناهيد كبيري در گفت‌و‌گو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) درباره اين مجموعه شعر گفت: فضايي بسيار صميمي بر سروده‌هاي گردآوري شده در مجموعه شعر «دامنم را مي‌تكانم از ابر» وجود دارد. ديگر ويژگي اين فضا حضور مضمون اجتماعي و عاشقانه اشعار در كنار يكديگر است.

وي به موضوعات و زمنيه‌هاي متفاوت اجتماعي در اشعارش اشاره كرد و اظهار داشت: مسائل انساني و شرايطي كه بر انسان معاصر تحميل مي‌شود، مهاجرت، غربت، زندان، اعتياد و غيره از جمله موضوعاتي هستند كه شعرهاي من‌را تحت تاثير خود قرار داده‌اند.

كبيري با تاكيد بر ردپاي فرياد انسان‌ها در اين عصر كه در اشعارش ديده مي‌شود تشريح كرد: هميشه عشق را نجات‌بخش دانسته‌ام و با درون‌مايه‌هايي عاطفي و روندي خطابي به مخاطبان خود در حل مسائل اجتماعي‌شان ياري رسانده‌ام. 
 
اشعار اين مجموعه طي سال‌هاي 82 تا 87 سروده شده‌اند.

وي در ادامه به لوح فشرده‌‌اي با عنوان «با تو گفتن‌ها» اشاره كرد و افزود: اين لوح فشرده شامل سروده‌هايي از مجموعه اشعار پيشين من و با صداي خودم است كه منتظر دريافت مجوز براي انتشار آن هستم. همچنين در حال حاضر مشغول گردآوري سروده‌هاي جديدم در مجموعه‌اي تازه هستم تا در فرصتي مناسب آن‌ها را منتشر كنم. 

ناهید کبیری شاعر، نویسنده و مترجم متولد آذر 1335 در کرمانشاه است.

از جمله آثار او مي‌توان «یلدا، سپهر»، «لحظه‌ها در باد»، «آرزوهای پاییزی»، «غروبی‌ها»، «طرحی برای سنگ»، «طرحی برای سار»، «جمعه‌های بارانی»، «رویای شیرین»، «پیراهن آبی» و «مرا به بغداد نبرید» را نام برد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 49677
 


 
۱۳۹۰-۰۸-۱۱ ۰۰:۰۰:۱۳
عالی بود (27161)