براي دانشجويان كارشناسي ارشد روان‌شناسي

«زوج درماني» و «گروه درماني» در نوبت انتشار

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۴۱
 
 
خدابخش احمدي، نويسنده و مترجم كتاب‌هاي روان‌شناسي دانشگاهي از ترجمه دو اثر براي دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد خبر داد. اين آثار در دو حوزه روان‌شناسي باليني و خانواده دسته‌بندي مي‌شوند.\
«زوج درماني» و «گروه درماني» در نوبت انتشار
 
احمدي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، با بيان اين‌كه كتاب «زوج درماني» حاصل تلاش 25 محقق و روان‌شناس علوم اجتماعي و خانواده است، اظهار داشت: اين اثر با نظارت «مايكل هاروي»، استاد مشهور دانشگاه‌هاي آمريكا منتشر شده و تئوري‌‌ها و كاربردهاي آن در روند درماني بيماران را شامل مي‌شود.

وي ادامه داد: اين كتاب براي دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد رشته روان‌شناسي و مشاوره خانواده تدريس مي‌شود و مراحل مختلف كار با مراجعه‌كننده و بيمار را گام به گام شرح مي‌دهد.

احمدي با اشاره به برخي از مباحث اين اثر گفت: دانشجو در مقاطع مختلف تحصيلي خود بايد با مفاهيم و مواقع بحراني مختلف زندگي پيش از زناشويي و پس از آن آشنا باشند، به همين دليل در 24 فصلي كه براي اين كتاب در نظر گرفته شده است،‌ هر يك از اين بخش‌ها به تفكيك بيان شده‌اند.

وي تصريح كرد: بررسي زندگي زناشويي در برهه‌هاي مختلف زماني مانند پيش از ازدواج، دوران نامزدي، پس از ازدواج، زندگي زوجين با يك فرزند، زندگي زوجين با دو فرزند، زوج‌هاي سالمند و مشكلات روان‌شناختي و رفتاري زوجين از جمله مباحث مطرح شده در اين كتاب است.

اين نويسنده مقالات روان‌شناسي، از اعتياد، خيانت، مشكلات اقتصادي و طلاق به عنوان ديگر موضوعات اين اثر نام برد و افزود: اين كتاب هم‌اكنون ترجمه شده و به زودي از سوي انتشارات «دانژه» منتشر خواهد شد.

احمدي در بخش ديگر سخنان خود از ترجمه كتاب «گروه درماني» تاليف «ادوارد جاكوب» خبر داد و اظهار داشت: اين كتاب نيز به چگونگي تشكيل گروه، رهبري گروه، كانون‌هاي تمركز در هر گروه و راه‌هاي جذب اعتماد در ميان افراد مي‌پردازد.

وي تصريح كرد: اين اثر دربردارنده مطالب مفيد و كاربردي براي دانشجويان مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد در رشته‌ روان‌شناسي باليني است.

به گفته احمدي، اين كتاب نيز در آستانه فصل زمستان از سوي انتشارات سمت بر ويترين كتابفروشي‌ها قرار مي‌گيرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 50667