خانم نويسنده عاشق حيوانات است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۷:۳۷
 
 
عشق يه حيوانات باعث شده تا يك خانم نويسنده‌ي كتاب‌هاي كودك به نام «ژان بت» تابستان‌ها را در روستا و با يك عالم مرغ و خروس و جوجه سر كند.
خانم نويسنده عاشق حيوانات است
 
ايبنا نوجوان: اين خانم كه در 30 سال گذشته 30 كتاب براي كودكان و نوجوانان نوشته و نقاشي كرده است، 10 سال پيش خوابش را هم نمي‌ديد كه روزي اين همه حيوان دور و بر او باشند! 

دقيقاً 10 سال پيش اين نويسنده آمريكايي تصميم گرفت يك جوجه براي كتابي كه داشت كار تصويرسازي آن را انجام مي‌داد بكشد؛ اما براي اين كه جوجه آن طوري كه مي‌خواست دربيايد، تصميم گرفت يك جوجه بخرد و از نزديك حسابي به آن نگاه كند.
 
اما اين‌ها اول ماجرا بود. او يك جفت پرنده‌ خريد كه بسيار خوشگل بودند. و آن‌قدر محو زيبايي آن‌ها شد كه تصميم گرفت براي هميشه آن دو را پيش خود نگه دارد و برايشان خانه‌اي هم درست كرد.
 
در عكس بالاي همين خبر كه در حال خواندنش هستيد، خانم نويسنده و همسرش را كه رهبر اركستر است، مي‌بينيد كه تابستان‌ها خارج از شهر بوستون در ميان پرنده‌هايي كه حالا تعدادشان به 60 عدد رسيده است، سر مي‌كنند. خانه‌ي اين پرنده‌ها هم حالا تعدادشان زياد شده و اين خانم نويسنده، سه تا لانه‌ي بزرگ چوبي براي مرغ‌ها، خروس‌ها و جوجه‌ها درست كرده است. او معتقد است مرغ‌هاي قهوه‌اي مادران نمونه‌اي هستند! 

و البته مراقبت از اين پرنده‌ها هم حالا به يكي از مهم‌ترين كارهاي اين خانم تبديل شده و او سالي 8 بار پرنده‌هايش را در مسابقه‌ها و رقابت‌هاي مختلف شركت مي‌دهد. 

اين خانم و آقا كه عاشق سفر هم هستند، با هم ديگر به نقاط مختلف جهان سفر كرده‌اند و از آفريقا، قطب، چين، ژاپن، كاستاريكا، مارتينيك و كشورهاي اسكانديناوي ديدن كرده‌اند. خانم «بت» 59 ساله مي‌گويد از هر يك از سفرهايش يك عالم سوژه و مطلب براي نوشتن كتاب و كشيدن تصويرهاي آن‌ها پيدا مي‌كند. 

خانه‌ي تابستاني آن‌ها در ميان جنگل قرار دارد و با چوب ساخته شده است. آن‌ها سال‌ها در همين محل در يك كابين با سه بچه‌شان تابستان را مي‌گذراندند تا با طبيعت دوست باشند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 50957