«اربابان مالی» جایزه كتاب سال تجارت را گرفت

 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۲۴
 
 
کتاب « اربابان مالی» نوشته « لیاقت احمد» برنده جایزه کتاب سال تجارت شد.
«اربابان مالی» جایزه كتاب سال تجارت را گرفت
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ( ایبنا) به نقل از سی.ان.ان، جایزه پراعتبار کتاب سال تجارت با عنوان «فایننشال تایمز اند گولدمن سچز» روز پنجشنبه به کتاب «اربابان مالی» که درباره رکود بزرگ اقتصادی سال 1929 نوشته شده اثر«لیاقت احمد» تعلق گرفت.

این جایزه پنجشنبه شب طی مراسمی رسمي توسط «لیونل باربر» سردبیر فایننشال تایمز و «لیود سی.بلنکفین» رییس «گولدمن سچز» به لیاقت احمد اعطا شد.

کتاب « اربابان مالی» که با عنوان فرعی « 1929: رکود بزرگ و بانک دارانی که جهان را ورشکسته کردند» منتشر شده، نشان داده كه چگونه تصمیم‌های چهار بانک‌دار اصلی دنیا، باعث پیدایش بزرگ‌ترین بحران اقتصادی قرن بیستم در سال 1929 شد. روسای بانک‌های انگلستان، فرانسه، ریچ بانک و نیویورک فدرال رزرو بانک، چهار نفری بودند که بحران مالی سال 1929 را رقم زدند.

لیاقت احمد معتقد است که این چهار نفر بدون درس گرفتن از تجارب تاریخی، سیاست‌های اقتصادی را برگزیدند که باعث یک بحران بانکی شد و این بحران جهان را به یک رکود تمام عیار سوق داد که اقتصادهای غربی را در هم شکست و یک بی‌کاری فراگیر در کشورهای غربی به وجود آورد.

لیاقت احمد معتقد است که کتاب او فراتر از بحران اقتصادی سال 1929 است و حاوی درس‌هایی برای بحران اقتصادی کنونی دنیا نیز هست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 53535